Lublin 700 lat Lublina UMCS
W Łodzi lepiej niż w Oświęcimiu. 18 medali pływaków

W Łodzi lepiej niż w Oświęcimiu. 18 medali pływaków

Arena Grand Prix w Łodzi za nami. W drugim starcie zimowym zawodnicy z Lublina zdobyli 18 medali (4 złote, 5 srebrnych oraz 9 brązowych). Uwzględniając podział na kategorie wiekowe stawali na podium aż 42 razy!

 

Najwięcej punktów w zespole prowadzonym przez trenera Piotra Kasperka zdobyli Marcin Stolarski (800 pkt) oraz Paula Żukowska (790 pkt).

Najokazalszy dorobek medalowy zapisał na swoim koncie Konrad Czerniak. Doświadczony reprezentant AZS UMCS Lublin dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, a dwukrotnie był trzeci. Czerniak wygrał starty na dystansie 50 i 100 metrów motylkiem. Brązowe medale wywalczył na tych samych dystansach stylem dowolnym.

Trzy medale w dorobku zgromadziła na swoim koncie Paula Żukowska. Pływaczka z Lublina była najlepsza w wyścigu na 400 metrów stylem dowolnym. Na 400 dowolnym wywalczyła srebro, a na 800 zmiennym zdobyła brąz.

Złoto i brąz przywiózł z Łodzi Marcin Stolarski. Zawodnik AZS UMCS okazał się najlepszy w zmaganiach na setkę klasykiem. Na dystansie o połowę krótszym był trzeci.

Pozostałe medale zdobyli: Barbara Mazurkiewicz, Wiktoria Samuła, Kacper Klich, Weronika Żmuda oraz Kamila Andrzejewska.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas