Bliżej awansu AGH...

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu rozgrywek 2. Ligi Koszykówki Mężczyzn, AZS UMCS Lublin przegrał na wyjeździe z AGH Kraków 70-63. O losach pojedynku przesądziła pierwsza kwarta. Rewanż w Lublinie.

Wynik spotkania otworzył kapitan AZS-u, Adam Myśliwiec (0-2). Gospodarze szybko jednak wyrównali, a po trzech minutach wygrywali już 10-2. Podwyższyli Bartłomiej Podworski i Maciej Koperski (14-2). Sytuacja lublinian zaczęła się mocno komplikować już na starcie. Niemoc rzutową przełamał Piotr Jagoda (14-4), jednak to w znaczący sposób nie wpłynęło na grę zespołu w dalszej części kwarty. Z upływem czasu przewaga miejscowych rosła. Na cztery minuty przed końcem wynosiła czternaście oczek (22-8). W następnym fragmencie różnica stała się jeszcze większa i ostatecznie krakowianie prowadzili po ostatniej syrenie 29-12.

W drugiej odsłonie impuls do odrabiania strat dał Michał Marciniak. Najpierw wykorzystał jeden z dwóch wolnych, a następnie trafił “za trzy” (29-16). Celnością z dystansu popisał się jednak po przeciwnej stronie Rafał Zgłobicki (32-16). Ta kwarta była inna niż poprzednia. Do głosu zaczęli dochodzić podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego. Po pięciu minutach tracili do gospodarzy dwanaście punktów (34-22). Po “trójce” Jana Sobiecha zbliżyli się nawet na dziewięć oczek (36-27). Koniec końców pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 39-29.

Przerwa dobrze podziałała na AZS. Szybkie punkty Adama Myśliwca i Patryka Wydry sprawiły, że na tablicy wyników pojawił się rezultat 39-33. Odrobienie strat wydało się być realnym do zrobienia. Swój moment miał Sobiech. Dzięki jego punktom różnica utrzymywała się na poziomie sześciu oczek (44-38). Kiedy piłka po próbie Jagody znalazła drogę do kosza, Lublin przegrywał 48-43. Sobiech doprowadził do stanu 48-45! Przed ostatnią odsłoną AGH wygrywało 49-45. Wszystko miało się rozstrzygnąć w czwartej kwarcie.

W niej jako pierwszy trafił Iwan Wasyl, a po nim trzy punkty zapisał na swoim koncie Konrad Mamcarczyk (54-45). Faulowany w szeregach gości był Marciniak, który pewnie zamienił na punkty podyktowane trzy rzuty osobiste (54-48). Zmniejszyć stratę AZS-owi udało się na cztery i pół minuty przed końcem. Po trafieniu Myśliwca zespół z Koziego Grodu przegrywał 58-54. Dzięki punktom Jagody zielono-biali zbliżyli się wkrótce do rywali na zaledwie trzy oczka (61-58). Końcówka należała jednak do koszykarzy AGH, którzy szybko zbudowali przewagę dziesięciu oczek (70-60). Do końca została minuta. Nie pomogła “trójka” Wydry (70-63). Jak się okazało było to ostatnie trafienie w tym meczu i takim wynikiem zakończyło się pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe między tymi zespołami.

Kolejny pojedynek w Lublinie. Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych.

AGH Kraków – AZS UMCS Lublin 70-63 (29-12, 10-17, 10-16, 21-18)

AGH Kraków: Maciej Koperski (12), Damian Dyrda, Michał Medes, Miguel Zamora (8), Iwan Wasyl (5), Konrad Mamcarczyk (9), Sebastian Dusiło (3), Michał Borówka (2), Bartłomiej Podworski (18), Rafał Zgłobicki (6), Wiktor Majka, Bartosz Czerwonka (7).

AZS UMCS Lublin: Patryk Wydra (7), Adam Myśliwiec (12), Mateusz Prażmo, Jan Sobiech (10), Bartosz Muda, Szymon Jaworski (2), Mateusz Wiśniewski (7), Michał Marciniak (9), Jakub Stefaniuk (DNP), Piotr Jagoda (16).