Arena Grand Prix w Poznaniu za nami

W dniach 25-26 listopada odbyły się kolejne zawody pływackie z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski. Tym razem zawodnicy rywalizowali w Poznaniu. Reprezentanci KU AZS UMCS Lublin zajęli aż siedem miejsc w pierwszej trójce!

Najlepiej spośród ekipy lubelskiej wypadł doświadczony Konrad Czerniak, który trzykrotnie kończył zmagania jako pierwszy, a raz jako drugi. Najszybszy okazał się w wyścigach na 50  i 100 metrów stylem motylkowym oraz na 50 metrów stylem dowolnym (23.11, 50.86, 21.31). Wyniki jakie uzyskał w dwóch pierwszych okazały się być minimami do Mistrzostw Europy na krótkim basenie (25 metrów) w Kopenhadze! Nasz reprezentant w swoim starcie na 100 metrów stylem dowolnym z czasem 47.15 sekundy przegrał dosłownie o włos z Kacprem Majchrzakiem, tracąc do niego 0.01 sekundy.

Dobrze wypadły zawodniczki KU AZS UMCS Lublin. Julia Adamczyk zajęła drugie miejsce w rywalizacji na 400 metrów stylem zmiennym (4:44.97) oraz trzecie na o połowę krótszym dystansie (2:15.78).

Wiktoria Samuła uplasowała się na trzeciej lokacie podczas zawodów na 100 metrów klasykiem (1:08.99). Naprawdę niewiele zabrakło, aby taki sam wynik osiągnęła na dystansie 50 metrów. Do trzeciej na mecie zawodniczki AZS AGH Kraków - Pauliny Urygi straciła jedynie 0.09 sekundy.