Lublin 700 lat Lublina UMCS
Akademickie derby szczypiornistek

Akademickie derby szczypiornistek

MKS AZS UMCS lublin w sobotę zmierzy się z AZS-AWF Warszawa. Początek meczu ósmej kolejki rozgrywek 1. Ligi Piłki Ręcznej Kobiet o godzinie 18:30 w hali Globus.

 

Zapowiada się ciekawe widowisko. Spotkania dwóch AZS-ów są szczególne dla każdej z drużyn. W zeszłym sezonie w starciach derbowych było 1-1. W Lublinie wygrała Warszawa, natomiast w stolicy podopieczne trenera Partyka Maliszewskiego.

W rozgrywkach 2018/2019 AWF gra w kratkę. Zwycięstwa przeplata porażkami i tak jest od początku ligi. W sześciu dotychczasowych pojedynkach zawodniczki Pawła Kapuścińskiego wygrały trzy razy, z czego raz po rzutach karnych. Z dorobkiem ośmiu oczek plasują się na 8. miejscu w tabeli Grupy B. Najskuteczniejsza w ekipie ze stolicy jest Patrycja Kozak, która ma na swoim koncie 41 bramek. Warszawianki tracą dużo goli, średnio 29,3 na mecz.

W tym aspekcie dużo lepiej wyglądają statystyki zespołu z Lublina. Bramkarka MKS-u jest pokonywana średnio 23 razy w ciągu spotkania. MKS AZS UMCS plasuje się na 5. pozycji w lidze. Zwycięstwo pozwoli doskoczyć do czołówki. Dlatego to spotkanie podwójnie ważne dla zielono-białych. Zespół jest jednak w przysłowiowym gazie. Zwycięstwo na początku listopada w starciu z Jarosławiem (26-20) pokazało siłę drużyny.

Czy jutro dyspozycja akademiczek z Lublina będzie podobna do tamtej? Tego dowiemy się już niebawem. Początek meczu z AWF-em w sobotę (17 listopada) o godzinie 18:30 w hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas