Lublin 700 lat Lublina UMCS
Akademicy podejmą Heiro

Akademicy podejmą Heiro

Przed Dzikami drugi domowy mecz z rzędu. W spotkaniu szesnastej kolejki rozgrywek 1. Ligi Futsalu Mężczyzn akademicy podejmą Heiro Rzeszów. W pierwszym starciu obu ekip zdecydowanie lepsi byli podopieczni trenera Artura Gadzickiego, którzy triumfowali w stolicy Podkarpacia 1-8. Początek pojedynku w piątek (2 marca) o godzinie 20:30 w hali Globus.

 

Piątkowi przeciwnicy zielono-białych, mimo że aktualnie zajmują czwarte od końca miejsce w ligowej tabeli, z pewnością tanio skóry nie sprzedadzą. Ich ostatnia dyspozycja sprawia, że akademicy muszą podejść do najbliższego pojedynku silnie zmotywowani i skoncentrowani. Heiro w tym roku wystąpiło w czterech spotkaniach. Dwa z nich kończyło się zwycięstwem ekipy z Podkarpacia. W pierwszym meczu w 2018 Heiro musiało uznać wyższość rywala. 13 stycznia w Rzeszowie lepsi od miejscowych okazali się futsaliści Gwiazdy Rudy Śląskiej, którzy zwyciężyli 2-4. W kolejnym meczu Heiro ponownie uległo. Tym razem przegrało na wyjeździe z Futsal Team Brzeg 2-1. Po dwóch przegranych przyszły lepsze dni dla drużyny z Podkarpacia. Futsaliści Heiro następne dwie potyczki rozstrzygnęli na swoją korzyść. Najpierw pokonali ostatnich w tabeli zawodników FC Remedium Hybryd Novitech Pyskowice 4-0, a potem GSF Gliwice 7-2.

Dziki po porażce w ubiegłej kolejce z liderem z Laskowic (2-5) będą chciały powrócić na zwycięską ścieżkę. W tym roku ich dyspozycja systematycznie z meczu na mecz idzie w górę. Przed spotkaniem z Orłem akademicy dwukrotnie kończyli swoje pojedynki wygranymi. Kolejno z Futsal Team Brzeg (7-3) i Pyskowicami (1-5). Zielono-biali cały czas pozostają także w grze o Halowy Puchar Polski, w którym wyeliminowali dwóch rywali. Jednym z nich był ekstraklasowy MKS Solne Miasto Wieliczka. To spotkanie zakończyło się wygraną po dogrywce Dzików 8-7. Aktualnie z dorobkiem 25 punktów zawodnicy z Lublina plasują się na szóstej lokacie. Strata do lidera z Laskowic wynosi jedenaście oczek.

- Niejeden mecz już pokazał, że w tej lidze nie ma faworytów. Co prawda jesteśmy wyżej w tabeli niż zespół z Rzeszowa, ale ich gra z każdym spotkaniem wygląda coraz lepiej. Z tego powodu musimy dobrze przepracować ten tydzień. Skupiamy się przede wszystkim na poprawieniu naszej skuteczności oraz kontrataków. Wiemy jaki styl preferuje zespół Heiro i cały czas przygotowujemy się konkretnie pod ich kątem. Bardzo nam zależy, aby jak najszybciej zrehabilitować się za ostatnią porażkę. Nie ma mowy o jakimkolwiek rozluźnieniu. Mamy zamiar od początku kontrolować mecz. Damy z siebie 100% i zrobimy wszystko żeby komplet oczek został w Lublinie - mówi zawodnik KU AZS UMCS Lublin, Łukasz Mietlicki.

Futsalista zaprasza także wszystkich kibiców na najbliższy pojedynek:

- Serdecznie zachęcam każdego, aby przyszedł na spotkanie z Heiro. Mecze z naszym udziałem zazwyczaj obfitują w wiele bramek i zwrotów akcji. Przykładem tego mógł być choćby pojedynek z Wieliczką, kiedy to zdołaliśmy wyciągnąć wynik z 1-5 na 8-7. Myślę, że ten mecz także będzie stał na wysokim poziomie. Liczymy na wsparcie naszych kibiców - dodaje zawodnik.

 

Początek meczu w piątek (2 marca) o godzinie 20:30 w hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: K.W.

Wspierają Nas