Lublin 700 lat Lublina UMCS
Akademicy zagrają z liderem

Akademicy zagrają z liderem

W meczu dziesiątej kolejki rozgrywek 2. Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn, AZS UMCS Lublin podejmie w hali Globus lidera tabeli – UMKS Orlęta Zwoleń.

 

W pierwszym starciu obu drużyn zdecydowanie lepsi okazali się szczypiorniści ze Zwolenia. Podopieczni trenera Jerzego Markiewicza pokonali u siebie akademików z Lublina 36-25.

Orlęta po dziewięciu seriach gier mają na swoim koncie siedem zwycięstw i dwie porażki. Przełożyło się to na 23 punkty. W obu przypadkach, gdy UMKS przegrywał, następowało to dopiero po rzutach karnych. Taka sytuacja miała miejsce w miniony weekend. Zwoleń uległ wetdy we własnej hali Pabianicom. Aktualny lider ma trzy oczka przewagi nad drugim zespołem Azotów Puławy. Najwięcej bramek w zespole, a zarazem w lidze ma wieloktrotny reprezentant Polski – Patryk Kuchczyński (80). Poniżej ostatnie pięć spotkań w wykonaniu Orląt:

 

                    UMKS Orlęta Zwoleń – Hutchinson Anilana Łódź 29-24

                    Azoty Puławy II – UMKS Orlęta Zwoleń 26-26 (k:3-1)

                    UMKS Orlęta Zwoleń – UKS Olimpia Biała Podlaska 42-32

                    MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – UMKS Orlęta Zwoleń 21-31

                    UMKS Orlęta Zwoleń – Pabiks FarmaDyBy Pabianice 25-25 (3-5)

 

Zielono-biali przystąpią do najbliższego spotkania zdecydowanie silniejsi niż miało to miejsce w pierwszej rundzie. Akademicy z bilansem 4-5 są na piątym miejscu w lidze. Ich dyspozycja wygląda coraz lepiej. Świadczą o tym wyniki. W zeszłą sobotę podopieczni trenera Patryka Maliszewskiego byli bliscy natomiast sprawienia niemałej sensacji. Lublinianie przegrali w Puławach z wiceliderem grupy 31-33. W pewnym fragmencie meczu AZS prowadził już 22-15. W końcówce jednak czegoś zabrakło.

Czy zielono-biali zrewanżują się Orlęta za mecz pierwszej rundy? Zadanie ciężkie, ale możliwe. Czy im się uda. Odpowiedź już w sobotę (17 listopada). Początek o godzinie 16:00 w hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas