Lublin 700 lat Lublina UMCS
Alicja Wrona na podium Mistrzostw Polski

Alicja Wrona na podium Mistrzostw Polski

95. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski układają się znakomicie dla zawodników AZS UMCS Lublin. Na dystansie 200 metrów medal zdobyła Alicja Wrona. Z czasem 23.73 sekundy sięgnęła po brąz! Dla zespołu z Lublina to piąty medal podczas tegorocznych MP.

 

Mimo że przez sobotnie eliminacje zawodniczka z Lublina przebrnęła z trzecim wynikiem (23.75 sekundy), to nie było oczywistym, że tak samo dobrze ułoży się w finale. Na starcie przecież były takie zawodniczki jak choćby: aktualna mistrzyni kraju, reprezentantka gospodarzy (RLTL ZTE Radom) ‒ Martyna Kotwiła, medalistka Uniwersjady z Tajpej (2017) ‒ Agata Forkasiewicz, Marlena Gola czy Kamila Ciba. 

Faktem jest jednak, że można było mieć nadzieję na podium. Analogiczny wynik (23.75 sekundy) rok temu, podczas Mistrzostw Polski w Lublinie dałby wymarzony medal.

Decydujący bieg ułożył się po myśli Wrony, która zdołała jeszcze poprawić wynik z eliminacji. W finale uzyskała 23.73 sekundy. Poniżej oczekiwań spisała się Martyna Kotwiła (24.11), co sprawiło, że nie liczyła się w walce o medale (siódme miejsce). Wygrała Marlena Gola (Podlasie Białystok) ‒ 23.50 sekundy. Za jej plecami finiszowały Kamila Ciba (AZS Poznań) ‒ 23.60 sekundy i Alicja Wrona (23.73 sekundy).fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas