Alicja Wrona na podium Mistrzostw Polski

95. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski układają się znakomicie dla zawodników AZS UMCS Lublin. Na dystansie 200 metrów medal zdobyła Alicja Wrona. Z czasem 23.73 sekundy sięgnęła po brąz! Dla zespołu z Lublina to piąty medal podczas tegorocznych MP.

Mimo że przez sobotnie eliminacje zawodniczka z Lublina przebrnęła z trzecim wynikiem (23.75 sekundy), to nie było oczywistym, że tak samo dobrze ułoży się w finale. Na starcie przecież były takie zawodniczki jak choćby: aktualna mistrzyni kraju, reprezentantka gospodarzy (RLTL ZTE Radom) ‒ Martyna Kotwiła, medalistka Uniwersjady z Tajpej (2017) ‒ Agata Forkasiewicz, Marlena Gola czy Kamila Ciba.

Faktem jest jednak, że można było mieć nadzieję na podium. Analogiczny wynik (23.75 sekundy) rok temu, podczas Mistrzostw Polski w Lublinie dałby wymarzony medal.

Decydujący bieg ułożył się po myśli Wrony, która zdołała jeszcze poprawić wynik z eliminacji. W finale uzyskała 23.73 sekundy. Poniżej oczekiwań spisała się Martyna Kotwiła (24.11), co sprawiło, że nie liczyła się w walce o medale (siódme miejsce). Wygrała Marlena Gola (Podlasie Białystok) ‒ 23.50 sekundy. Za jej plecami finiszowały Kamila Ciba (AZS Poznań) ‒ 23.60 sekundy i Alicja Wrona (23.73 sekundy).