Lublin 700 lat Lublina UMCS
AMP – duży sukces siatkarek

AMP – duży sukces siatkarek

Siatkarki AZS UMCS Lublin zajęły czwarte miejsce w finałach Akademickich Mistrzostw Polski, które w dniach 26-29 kwietnia odbyły się w Poznaniu. W klasyfikacji uniwersytetów uplasowały się na drugiej pozycji. Do najlepszej szóstki zawodów wybrana została libero akademiczek, Paulina Kłuś.

 

W grupie rywalkami ekipy prowadzonej przez trenera Jacka Rutkowskiego były zawodniczki Vistuli Warszawa oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. W pierwszym pojedynku z siatkarkami ze stolicy lepsze były lublinianki, które zwyciężyły bez straty seta (2-0). Niestety drugie starcie zakończyło się przegraną z Poznaniem (1-2). Sytuacja w grupie tak się ułożyła, że wszystkie trzy ekipy miały na swoim koncie po trzy oczka. O tym, które dwie awansują do dalszej fazy decydował stosunek setów. W nim najkorzystniej wypadły siatkarki z Lublina. Akademiczki awansowały z pierwszego miejsca, z drugiego wyszły siatkarki Vistuli.

W ćwierćfinale lublinianki zmierzyły się z PWSTE Jarosław. Po ciężkim pojedynku wygrały dopiero w trzecim secie (2-1). Strefa medalowa stała się faktem.

Półfinał nie ułożył się tak jakby akademiczki tego chciały. Akademia Leona Koźmińskiego, (późniejszy triumfator rozgrywek) okazała się zbyt mocna. Porażka 0-2 oznaczała, że siatkarki z Lubelszczyzny powalczą o brąz.

W spotkaniu o trzecie miejsce rywalkami były reprezentantki PWSZ Krosno, z którymi Lublin przegrał niedawno w turnieju półfinałowym. Podobnie było i teraz. Przeciwniczki pokonały AZS 3-0 i to one sięgnęły po brąz. Złoto powędrowało do Akademii Koźmińskiego a srebro do PWSZ Krosno.

W klasyfikacji uniwersytetów AZS UMCS Lublin uplasował się na drugiej pozycji.

- Turniej od początku układał się po naszej myśli. Mimo minimalnej porażki z Poznaniem udało nam się wygrać grupę. Potem było bardzo ważne zwycięstwo z Jarosławiem, z którym też walczymy w zmaganiach ligowych. W półfinałach grały już zespoły oparte na zawodniczkach na co dzień grających w pierwszej lidze czy nawet ekstraklasie. Uważam że czwarte miejsce to dla nas sukces. Przed finałami wiedzieliśmy, że możemy awansować z grupy, ale nie sądziliśmy, że pójdzie aż tak dobrze. Szczególnie, że wystąpiliśmy w niepełnym składzie. Oczywiście cieszy mnie też, że moja gra została doceniona indywidualnie. Często pozycja libero jest niedoceniana, dlatego jestem zadowolona, że moja postawa wywarła na kimś wrażenie - mówi najlepsza libero turnieju, Paulina Kłuś.

- Nie marzyłem o takim wyniku. Za nami znalazło się kilka zespołów pierwszoligowych. Wszystkie dziewczyny grały rewelacyjnie. Mieliśmy najlepszą obronę. Mam taką podwójną satysfakcję, bo po drodze pokonaliśmy Jarosław. Czwarta pozycja na około 200 w kraju to imponujący rezultat - mówi szkoleniowiec AZS UMCS Lublin, Jacek Rutkowski.

 

AZS UMCS Lublin: Paulina Konop, Sylwia Obszyńska, Natalia Gieroba, Paulina Kłuś, Zuzanna Urbańska, Wiktoria Kowalska, Paulina Bryła, Iga Jarosińska, Sylwia Olejnik, Magdalena Abel, Kinga Broniec, Magdalena Borsuk, Jagoda Czarnowska, Paulina Nowak, Anna Targońska.

 

fot. Facebook/AMP w Piłce Siatkowej Kobiet - Finał

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas