Lublin 700 lat Lublina UMCS
Andrzej Widomski powołany do kadry juniorów młodszych

Andrzej Widomski powołany do kadry juniorów młodszych

Rozgrywający AZS UMCS Lublin – Andrzej Widomski dostał powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski juniorów młodszych w piłce ręcznej. Odbędzie się ono w dniach 1-11 sierpnia w Cetniewie.

 

Udział w nim weźmie 20 szczypiornistów, wybranych przez trenera kadry, Mariusza Jurasika. Wśród nich urodzony w 2003 roku zawodnik z Lublina.

- To pierwsze powołanie dla Andrzeja. Nie wiedziałem, że przyjdzie już teraz. Zdawałem sobie jednak sprawę, że to jeden z najlepszych zawodników w kraju w tym wieku. Ma świetną technikę, słucha wskazówek oraz jest bardzo inteligentny i pracowity. Pamiętam sytuację, w której podczas treningu dawałem mu kilka rad. Gdy potem była przerwa, żeby napić się wody, on został na parkiecie i ćwiczył dalej – mówi o zawodniku trener AZS UMCS Lublin, Ryszard Skowroński.

 

Sam rozgrywający komentuje powołanie tak:

- Nie spodziewałem się go. Oczywiście jest lekki stres, ale to normalne. Na zgrupowaniu chcę pokazać się z jak najlepszej strony.

 

Zawodnik podkreśla, jak ważny w jego karierze jest trener Skowroński

- Na pewno zawdzięczam mu bardzi wiele. On nauczył mnie wszystkiego. Od podstaw po bardziej rozmaite zagrania. Odegrał ogromną rolę w moim rozwoju.

 

Zapytany o szkołę mówi:

- Początkowo było mi trudno godzić treningi ze szkołą, ale z czasem zacząłem sobie ze wszystkim radzić.

 

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas