Lublin 700 lat Lublina UMCS
Pływackie emocje znowu w Lublinie!

Pływackie emocje znowu w Lublinie!

Już w najbliższy weekend do Lublina zjadą najlepsi pływacy w kraju. Na obiekcie Aqua Lublin w dniach 10-11 marca odbędą się zawody z cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski!

 

Rywalizacja będzie miała miejsce w trzech blokach startowych. Pierwszy z nich rozpocznie się w sobotę o godzinie 8:30 rano. Kolejny tego samego dnia o 15:45. Trzeci, ostatni blok startowy zaplanowano na drugi dzień zmagań (niedziela, godzina 8:30)

Impreza jest cykliczna i gości w przeciągu roku w różnych miastach Polski. W 2018 zmagania miały miejsce jak dotąd jedynie w lutym w Kozienicach. Tam ekipa z Lublina nie startowała, ale u siebie z pewnością będzie chciała pokazać się z jak najlepszej strony.

O wyniki wcale łatwo nie będzie, bowiem na basenie będziemy mieli szansę zobaczyć ścisłą czołówkę w kraju. Wystąpią między innymi Kacper Majchrzak, Radosław Kawęcki, Anna Dowgiert. Pośród nich nie zabraknie oczywiście naszego mistrza - Konrada Czerniaka.

- Wystawimy około 30 zawodników. Wystartuje od nas 100% składu. Oczywiście będziemy chcieli  zająć miejsca w czołówce, tzn. 1-5. Będę to traktował jako dobry wynik. To pierwsze w tym roku tak poważne dla nas zawody. Po nich członkowie kadry, wśród których jest między innymi Konrad Czerniak udają się na kolejne zmagania, więc czasu na odpoczynek dla niektórych nie ma. Naszym głównym celem są zbliżające się Główne Mistrzostwa Polski - mówi trener KU AZS UMCS Lublin, Piotr Kasperek.

Pod kątem organizacyjnym wszystko ma zostać dopięte na ostatni guzik. O przygotowaniach mówi jedna z organizatorek oraz Członek Zarządu KU AZS UMCS Lublin, Katarzyna Lewocik.

- To nie jest pierwsza impreza tego typu, którą współorganizujemy. W zeszłym roku podczas Głównych Mistrzostw Polski przyjechało do nas ponad 600 zawodników. Teraz ta liczba jest jeszcze większa, bo zgłoszonych zostało 717 pływaków i pływaczek! Niewątpliwie pod kątem logistycznym przedsięwzięcie jest ciężkie. Jestem jednak pewna, że doskonale sobie z nim poradzimy i podołamy temu zadaniu. Mamy duże doświadczenie zdobyte w latach poprzednich. Ono procentuje w każdym kolejnym wydarzeniu, nad którym czuwamy.

 

 

 

Autor: K.W.

Wspierają Nas