Lublin 700 lat Lublina UMCS
Arena Grand Prix znowu w Lublinie. Pływackie emocje od soboty!

Arena Grand Prix znowu w Lublinie. Pływackie emocje od soboty!

W najbliższy weekend (23-24 marca) pływalnia Aqua Lublin będzie miejsce zmagań najlepszych pływaków w kraju. Już po raz kolejny w marcu cykl Arena Grand Prix Puchar Polski zawita do naszego miasta.Udział w zawodach zgłosiło aż 114 klubów! Łącznie wystartuje 757 zawodników. To więcej niż w zeszłym roku. Wydaje się, że każda kolejna impreza w Lublinie przyciąga to coraz większą liczbę pływaków. Wśród nich czołówka krajowa. Oglądać będziemy mogli większość medalistów Zimowych Mistrzostw Polski na krótkim basenie, które w grudniu również odbywały się w Kozim Grodzie. Teraz zmagania toczyć się będą na pływalni 50-metrowej.

Wystartują między innymi: Wojciech Wojdak, Paweł Juraszek, Kacper Majchrzak, Konrad Czerniak, Michał Chudy, Jakub Skierka, Anna Dowgiert, Weronika Hallmann, Dominika Sztandera, Paulina Piechota, Aleksandra Knop czy Paula Żukowska.

Czeka nas wiele interesująych pojedynków. Z pewnością ciekawie zapowiada się walka Pawła Juraszka z reprezentantem gospodarzy – Konradem Czerniakiem na 50 metrów stylem dowolnym oraz starcie Kacpra Majchrzaka z Czerniakiem na dystansie dwukrotnie dłuższym. W obu wyścigach czołowe czasy ma inny zawodnik z Lublina – Jan Hołub. Czy zatem lublinianie do spółki pokonają nieco faworyzowanych rywali?

Takich pojedynków jak ten będzie zdecydowanie więcej. Emocje gwarantowane! Zawody przeprowadzone zostaną w trzech blokach. Pierwszy (eliminacyjny) w sobotę o godzinie 9:00. Finały przewidziane zostały na godzinę 17:00. Kwadrans wcześniej nastąpi oficjalne otwarcie imprezy. Sesja niedzielna potrwa od 9:00.

Najliczniejszą grupę w zawodach wystawi UKS Polonia Warszawa, której barw bronić będzie 42 zawodników. Prawie tyle samo pływaków do zawodów zgłosili gospodarze – AZS UMCS Lublin (41).

Zapraszamy na trybuny! WSTĘP BEZPŁATNY! Komunikat organizacyjny zawodów TUTAJ.

 

          Organizatorami zawodów są:

          - Polski Związek Pływacki

          - Lubelski Okręgowy Związek Pływacki

          - KU AZS UMCS w Lublinie

          - Urząd Miasta Lublin

          - MOSIR Bystrzyca Sp. z o.o. w LublinieAutor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas