Artego znowu górą. Kluczowa ostatnia kwarta

Runda rewanżowa nie zaczęła się najlepiej dla koszykarek Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Akademiczki po raz drugi w tym sezonie uległy ekipie Artego. Tym razem 65-71. Zdecydowała końcówka.

Pierwsze minuty meczu były natomiast wyrównane. Widać było, że naprzeciw siebie stanęły ekipy dysponujące zbliżonym potencjałem. Gdy dwa oczka zdobyła Alexis Peterson, lublinianki prowadziły 14-9. Ale wtedy w ekipie Artego nieco przypomniały o sobie byłe Pszczółki: Kateryna Rymarenko i Brianna Kiesel. Także dzięki nim po pierwszej kwarcie to Bydgoszcz wygrywała 18-17. Kolejna odsłona zaczęła się od naporu podopiecznych trenera Krzysztofa Szewczyka (20-26), ale ponownie straty odrobiły gospodynie, który na przerwę schodziły prowadząc 37-34.

Po zmianie stron początkowo Artego zwiększyło różnicę punktową (41-34). Impuls do odrabiania dystansu dała lubliniankom Giedrė Labuckienė (43-39). Potem popis umiejętności dała Jovana Popovic i wynik diametralnie się zmienił (48-55). Czekała nas ostatnia kwarta. W niej jednak od początku lepiej prezentowały się koszykarki Artego. Na doprowadzenie do remisu potrzebowały niecałych czterech minut (57-57). W kolejnych już tylko odskakiwały, triumfując ostatecznie 71-65.

Dla Pszczółek była to pierwsza porażka po serii pięciu kolejnych zwycięstw. Akademiczki kończą rok na 5. miejscu w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet.

Artego Bydgoszcz ‒ Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 71-65 (18-17, 19-17, 11-21, 23-10).

Artego Bydgoszcz: Jennifer O'Neill (11), Brianna Kiesel (25), Elżbieta Międzik (5), Kateryna Rymarenko (12), Roksana Sobiech (DNP), Wiktoria Zasada (DNP), Karolina Poboży (2), Laura Miškinienė (16), Karina Michałek, Zuzanna Piwkowska (DNP).

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Alexis Peterson (13), Briana Day (21), Zuzanna Sklepowicz (3), Agnieszka Szott-Hejmej (2), Wiktoria Duchnowska (DNP), Julia Adamowicz (2), Anna Pawłowska (DNP), Ama Degbeon, Jovana Popovic (14), Giedrė Labuckienė (10), Olga Trzeciak (DNP).