Lublin 700 lat Lublina UMCS
AZS Balkon Run: nadal możesz dołączyć! Akcja trwa do 21 kwietnia

AZS Balkon Run: nadal możesz dołączyć! Akcja trwa do 21 kwietnia

Domowy bieg AZS Balkon Run cieszy się dużym zainteresowaniem. Udział zadeklarowało już 150 osób! Minimalny cel zbiórki na rzecz Specjalistycznego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie został już osiągnięty, ale nikt się nie zatrzymuje. Chodzi o to, by zebrać jak najwięcej!

 

Przypomnijmy nieco czym jest właściwie AZS Balkon Run. To domowy bieg na dystansie 5 kilometrów. Bieg/marsz musi odbyć się w DOMU tj. wewnątrz mieszkania, na balkonie, tarasie ‒ w sposób tradycyjny lub przy użyciu bieżni. Inicjatorem wydarzenia jest AZS UMCS Lublin. Środki zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone na zakup środków ochronnych dla SPSK4 w Lublinie. Minimalna cegiełka startowa wynosi 5 zł, ale ograniczeń co do jej wysokości nie ma. Wydarzenie wystartowało 15 kwietnia. Dołączyć można do 21 kwietnia. Szczegóły TUTAJ.

Inicjatywa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a społeczny odbiór akcji jest znakomity. Mamy ponad 150 biegaczy z całej Polski. Co ważne, do akcji przyłączają się całe instytucje ‒ inne Kluby, Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie czy ogromna ilość grup biegowych. Cieszymy się, że zasięg jest ogólnopolski ‒ tutaj działa efekt skali. ‒ mówi pomysłodawca i koordynator akcji, Dominik Małys.

Opłaty startowej, która zostanie przekazana dla szpitala dokonało póki co 125 osób. Celem zbiórki było uzbieranie 2000 złotych. Już dziś na koncie akcji jest przeszło 3000 złotych. Jednak nikt nie zamierza spoczywać na laurach.

Rzeczywiście, zbiórkę założylimy na 2 tysiące złotych, a obecna kwota znacznie już ją przekracza. Trzeba przypomnieć w tym momencie, że 100% przekazujemy na rzecz SPSK nr 4 w Lublinie. To akcja charytatywna, więc robimy wszystko, by kwota była jak największa. ‒ dodaje Dominik Małys.

Zgłoszenia napływają z całego kraju. Duże grono reprezentantów ma Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Ale także poza Polską znajdują się chętni by wspierać inicjatywę. Jedno z ciekawszych zgłoszeń pochodzi z Kuwejtu! Czy organizatorzy spodziewali się tak dużego zainteresowania?

Po cichu cały zespół Balkon Run liczył na to, że inicjatywa przerodzi się w coś o szerokich zasięgach. Należy tutaj podkreślić, że za sukcesem stoi masa osób ‒ ogromnie dziękujemy grupie UMCS Biega za pomoc w organizacji, władzom UMCS za wsparcie i rozpowszechnienie wiadomości wśód społęczności akademickiej. To budujące, że mamy tylu wspaniałych ludzi wśród nas. Dziękujemy również mediom, któe nagłośniły całą sprawę. Jak wczęsniej wspomniałem, Balkon Run to praca wielu ludzi, a każda cegiełka jest tutaj na wagę złota. ‒ komentuje koordynator AZS Balkon Run.

 

Aby dołączyć do akcji należy:

1. Wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ

2. Dokonać opłaty startowej w wysokości minimum 5 zł na dedykowanej zbiórce : https://zrzutka.pl/z/azsbalkonrun, podając jako darczyńcę swoje imię i nazwisko oraz numer startowy, który wysłany zostanie w załączniku mailowym

3. Wstawić zdjęcie przebytej drogi wraz z czasem na stronę wydarzenia lub wysłanie go mailowo na adres: balkonrun@azs.umcs.pl

Regulamin biegu TUTAJ. Prosimy o zapoznanie się z nim. Natomiast wszystkie bieżące aktualizacje będą pojawiały się w wydarzeniu na Facebooku. Zachęcamy do dołączenia: https://www.facebook.com/events/1501460783348309/

 

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas