AZS pokonuje TS Siemiatycze

Szczypiorniści AZS UMCS Lublin pokonali TS Siemiatycze 29-26. To już trzecie zwycięstwo z kolei akademików z Lublina. Dzięki wygranej zielono-umocnili się na pozycji lidera grupy niemistrzowskiej.

Wynik spotkania trafieniem z karnego otworzył Wiktor Jedut (1-0). Szybko odpowiedział Jakub Bartosiak (1-1). Z upływem minut zarysowywała się delikatna przewaga gospodarzy. W 12. minucie po golu Maciej Serafina drużyna trenera Patryka Maliszewskich wygrywała 4-2. Siemiatycze jednak nie zamierzały odpuszczać. Rywale do wyrównania doprowadzili w 18. minucie (6-6). Spotkanie toczyło się gol za gol. Dopiero w samej końcówce minimalne dwubramkowe prowadzenie AZS-owi dał Miłosz Drozd efektownym lobem (12-10). Takim też wynikiem zakończył się pierwsza odsłona.

Po zmianie stron lepiej zaczęli sobie radzić przyjezdni. Pierwsze minuty zdecydowanie należały do zawodników z Siemiatycz. Trzy bramki z rzędu sprawiły, że szala przechyliła się na ich stronę (12-13). Niemoc strzelecka akademików zakończył Jakub Pieczykolan (13-13). Równa walka trwała do 41. minuty (16-16). Od tego czasu przewaga zaczęła przechodzić w ręce miejscowych. Na parkiecie wyróżniali się Jakub Karpiński, Miłosz Drozd i Dmytro Dmytruk. Na osiem minut przed ostatnią syreną akademicy wygrywali 25-20. Przewagi nie oddali do końca. AZS wygrał w hali Globus 29-26.

Zrobiliśmy krok naprzód pod względem przygotowania i organizacji gry. Jednak mamy pewne kłopoty kadrowe. Dzisiaj brakowało zawodników do zmiany na rozegraniu. Słabo zaprezentowaliśmy się też w defensywie. Mimo to, uważam że jeśli dalej utrzymamy swój rytm treningowy, to poradzimy sobie w dalszej części sezonu. Szkoda, że nie udało nam się awansować do grupy mistrzowskiej. W mojej ocenie niewiele nam zabrakło, jeśli chodzi o samą postawę na parkiecie. W składzie zespołu nastąpiło sporo zmian w stosunku do początku rozgrywek. Byłoby dobrze, gdybyśmy utrzymali obecną kadrę na kolejny sezon. Dobrze przepracowany okres przygotowawczy sprawi, że w nim będziemy częściej wygrywać. Wszystko jednak zależy od zawodników. – powiedział po spotkaniu trener Patryk Maliszewski.

AZS UMCS Lublin – TS Siemiatycze  29-26 (12-10)

AZS UMCS Lublin: Paweł Wójcik, Przemysław Pawelczuk (4), Daniel Burek (3), Maciej Serafin (2), Jakub Karpiński (3), Karol Pałkiewicz, Cezary Muszyński, Dmytro Dmytruk (5), Bartłomiej Świąder, Wiktor Jedut (4), Miłosz Drozd (4), Jakub Pieczykolan (4).

TS Siemiatycze: Przemysław Żuk, Paweł Tatarczuk, Michał Jaroszewicz (5), Jakub Bartosiak (9), Jakub Gołubkiewicz (5), Mateusz Sztuk (1), Patryk Mikowski (3), Błażej Stasiuk (3), Patryk Niesterowicz.