Lublin 700 lat Lublina UMCS
Niedziela w hali MOSiR

Niedziela w hali MOSiR

W ósmej kolejce rozgrywek 2. Ligi Koszykówki Mężczyzn, AZS UMCS Lublin zmierzy się we własnej hali z zespołem KS Rosa-Sport Radom. Początek meczu w niedzielę (5 listopada) o godzinie 18:00 w hali MOSiR.

 

Z bilansem 4:3 podopieczni Przemysława Łuszczewskiego zajmują obecnie czwartą pozycję w tabeli. Ostatnia wygrana w wyjazdowym meczu w Kielcach z tamtejszym AZS UJK (74-80) z pewnością polepszyła atmosferę w zespole po niezbyt udanym okresie, w którym akademicy przegrali dwa razy z rzędu. Sobotni pojedynek z drużyną radomską będzie dobrą okazją na co najmniej utrzymanie wysokiego miejsca w lidze.

Rywali nie można jednak lekceważyć. Co prawda z dorobkiem ośmiu punktów plasują się na dziesiątej pozycji w lidze, ale rozegrali przecież dwa mecze mniej. W swoich pięciu dotychczasowych występach triumfowali trzy razy. Przegrane natomiast nie należały do tych z gatunku wyraźnych. Z mocną Stalą Stalowa Wola ulegli różnicą zaledwie trzech oczek (83-86). Podobnie sytuacja wyglądała w spotkaniu z zespołem z dołu tabeli - Sokołem Ostrów Mazowiecka, które zakończyły się wynikiem 64-67 na korzyść gości.

 

KS Rosa-Sport Radom - Sokół Ostrów Mazowiecka (64-67)

KS Rosa-Sport Radom - MUKS Hutnik Warszawa (102-74)

Dziki Warszawa - KS Rosa-Sport Radom (45-76)

KS Rosa-Sport Radom - Legia II Warszawa (110-43)

KS Rosa-Sport Radom - ZKS Stal Stalowa Wola (83-86)

 

Najlepiej punktującym graczem wśród radomian jest Mateusz Zwęgliński, który w pięciu występach zdobył osiemdziesiąt punktów.

Czy zawodnicy trenera Przemysława Łuszczewskiego wywalczą w tym starciu komplet oczek, dowiemy się już w niedzielę. Początek spotkania o godzinie 18:00 w hali MOSiR.

 

fot. Michał Piłat

Autor: K.W.

Wspierają Nas