Wysoka wygrana koszykarzy. Granica 100 punktów złamana

Koszykarze U!NB AZS UMCS Start II Lublin pewnie pokonali we własnej hali Akademię Koszykówki Legii Warszawa 106-56. Była to trzecia wygrana z kolei zawodników trenera Przemysława Łuszczewskiego. Tabela TUTAJ.

Początek pojedynku zdecydowanie należał do gospodarzy. Akademicy w swoim stylu szybko odskoczyli rywalom. Po efektownym rzucie z półdystansu Mateusza Wiśniewskiego (12-2) trener gości ‒ Krzysztof Szablowski poprosił o czas. Przerwa poskutkowała. Świetnie po niej spisywał się Patryk Łysiak. Głównie za jego sprawą przyjezdni zmniejszyli straty do jednego oczka (12-11). Tym razem time-out wziął Przemysław Łuszczewski. Niemoc miejscowych przełamał dopiero Karol Obarek (14-11). Zawodnikom z Lublina dało to wiatr w żagle, bo od tej pory zupełnie zdominowali boiskowe wydarzenia. Po pierwszej odsłonie wygrywali 28-13.

Spotkanie toczyło się fazami. Początek drugiej odsłony to z kolei lepsza postawa zawodników Legii. Gospodarze z kolei nie potrafili zdobyć punktu przez trzy minuty. Gdy trafił Adam Myśliwiec (30-18), AZS UMCS Start ponownie przejął kontrolę. Po pięciu minutach na tablicy widniał rezultat 36-18. Efektownie zza linii 6.75 metra trafił Tymoteusz Pszczoła (42-23). Gospodarze coraz częściej zaczęli próbować rzutów z dystansu. Do przerwy Lublin pewnie prowadził 47-26.

Po zmianie stron gospodarze konsekwentnie powiększali przewagę. Początkowo w ich szeregach wyróżniali się Karol Obarek i Adam Myśliwiec. Potem swoją obecność zaznaczyli Kamil Waniewski i Bartłomiej Pelczar. Legia miała lepsze momenty, które jednak nie wpływały znacząco na wynik. Po trzech odsłonach lublinianie wygrywali 73-39. Ostatnia kwarta była formalnością. Miejscowi nie spuścili z tonu, ostatecznie pokonując AK 106-56.

- Narzuciliśmy swój styl gry od początku. Trzymaliśmy go do końca. Mecz ułożył się pod nasze dyktando. Rywale niczym nas nie zaskoczyli. Byliśmy świetnie przygotowani do tego spotkania. W drugiej rundzie zagramy częściej u siebie niż w pierwszej. Przed własnymi kibicami zawsze gra się łatwiej. Za tydzień mamy mecz z Bielskiem Podlaskim. Mam nadzieję, że weźmiemy rewanż za porażkę z jesieni. ‒ powiedział zawodnik U!NB AZS UMCS Start II Lublin, Karol Obarek

AZS UMCS Start II Lublin ‒ Akademia Koszykówki Legii Warszawa 106-56 (28-13, 19-13, 26-13, 33-17)

AZS UMCS Start II Lublin: Bartłomiej Nycz, Grzegorz Grochowski (3), Mirosław Uniłowski (7), Adam Myśliwiec (28), Bartłomiej Pelczar (11), Krzysztof Wąsowicz (13), Karol Obarek (9), Szymon Jaworski (5), Mateusz Wiśniewski (8), Wojciech Matysek (2), Tymoteusz Pszczoła (5), Kamil Waniewski (15).

Akademia Koszykówki Legii Warszawa: Cezary Karpik (3), Michał Kucharski (3), Michał Sakowski (3), Patryk Łysiak (12), Jan Piliszczuk (10), Maciej Szewczyk (4), Maciej Czermetys, Maksymilian Motel (5), Jakub Sadowski (3), Patryk Atanowicz (8), Bartosz Proczek (8).