Lublin 700 lat Lublina UMCS
Podnieść się po porażce. W sobotę mecz siatkarek

Podnieść się po porażce. W sobotę mecz siatkarek

Dobrą okazję do poprawienia humorów po dotkliwej porażce sprzed dwóch tygodni będą miały siatkarki AZS UMCS Lublin. Zawodniczki trenera Piotra Fijołka podejmą na własnym parkiecie PLKS Pszczynę.

 

W ostatnim swoim meczu lublinianki uległy w Sosnowcu liderowi 0-3 (10-25, 16-25, 10-25). Była to dosyć sromotna lekcja siatkówki dla akademiczek, a zarazem trzecia porażka w sezonie. W miniony weekend z Sosnowcem mierzyły się także najbliższe rywalki biało-zielonych. Pszczyna w konfrontacji z dominatorkami Grupy 4 wypadła zdecydowanie lepiej. Zdołała nawet ugrać jedną partię. Jednak koniec końców PLKS przegrał 1-3 (25-17, 25-21, 19-25, 17-25).

Patrząc w tabelę 2. Ligi Kobiet, wyżej są akademiczki z Lublina, które z bilansem 3-3 zajmują 5. miejsce. Zielono-białe będą biły się o pierwszą czwórkę, która gwarantuje fazę play-off. Inaczej wygląda sytuacja Pszczyny, która plasuje się na przedostatnim miejscu w lidze (2-5). Nie będzie mowy jednak o lekceważeniu przeciwnika.

- Może się wydawać, że zespół będący na 8. miejscu w tabeli nie należy do elity, ale w naszej grupie nie jest to takie oczywiste. Zdarzyło się już nie raz w tym sezonie, że zespół z dołu tabeli potrafił postawić się liderowi. Stawiane w roli faworytek nie czujemy się dobrze.Myślę, że dysponujemy podobnym potencjałem i ten mecz może okazać się niezwykle zacięty. ‒ mówi libero AZS UMCS Lublin, Paulina Kłuś.

Pytana o sytuację w drużynie oraz o to, czy już nie ma śladu po przegranej z Sosnowcem, dodaje:

- Na pewno porażka w tak kiepskim stylu była dla nas dużym ciosem i zimnym prysznicem. Staramy się jednak nie rozpamiętywać tamtego spotkania i mobilizować się na kolejne mecze, aby tak słaba dyspozycja już nam się nie przytrafiła. Miałyśmy w ostatnim czasie małe problemy zdrowotne. Mam nadzieję, że do meczu wszystkie przystąpimy już w pełni sił.

Początek spotkania w sobotę (30 listopada) o godzinie 17:00 w hali CKF przy ulicy Langiewicza 22.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas