Lublin 700 lat Lublina UMCS
Z wiarą w zwycięstwo – w niedzielę mecz z Olimpią

Z wiarą w zwycięstwo – w niedzielę mecz z Olimpią

W przedostatnim meczu sezonu zasadniczego, szczypiorniści AZS UMCS Lublin podejmą w hali Globus UKS Olimpię Biała Podlaska. To spotkanie już w niedzielę.

 

Oba zespoły nie mają już szans na grę w grupie mistrzowskiej. W pierwszym starciu tych drużyn minimalnie lepsi byli akademicy z Lublina, którzy wygrali 27-26.

Olimpia po dwunastu seriach gier z dorobkiem 9 punktów jest przedostatnia w tabeli. Szczypiorniści trenera Marcina Stefańca mają na koncie trzy zwycięstwa i dziewięć przegranych. Jednak najbliższy rywal zielono-białych jest solidną ekipą, o czym akademicy z resztą mieli okazję już się przekonać. Mimo porażek w trzech ostatnich spotkaniach, Olimpia wypadła całkiem nieźle na tle wyżej notowanych rywali. Biała Podlaska rzucała w starciach z nimi dużo bramek, dużo też jednak traciła. W wyjazdowym starciu w Pabianicach uległa dopiero po rzutach karnych. Oto ostatnie wyniki Olimpii:

 

                              Olimpia Biała Podlaska – Azoty Puławy II 36-42 (19-22)

                              Pabiks Pabianice – Olimpia Biała Podlaska k: 9-8 30-30 (18-11)

                              Olimpia Biała Podlaska – Anilana Łódź 29-37 (19-20)

 

Lublinianie natomiast uzbierali na swoim koncie 15 punktów. To przekłada się na piątą lokatę w lidze. Szans na wyższą pozycję nie ma. Akademikom po sezonie zasadniczym została zatem gra w gronie zespołów walczących o utrzymanie. Szansę na więcej przekreśliła porażka z Pabiksem Pabianice. Jednak jak mówi zawodnik AZS-u – Daniel Burek, to nie wpływa negatywnie na mentalność drużyny:

- To, że nie zagramy w grupie mistrzowskiej nie zmienia naszego podejścia do najbliższych pojedynków. Chcemy z meczu na mecz grać coraz lepiej. Zawsze podchodzimy do spotkań w pełni skoncentrowani, z wiarą w zwycięstwo. Ostatni mecz nie ułożył się po naszej myśli. Słaba skuteczność  i dużo błędów w obronie sprawiły, że rywale odjechali nam na kilka bramek, co potem było trudne do odrobienia. Olimpia to inny zespół niż Pabianice. Grają tam głównie chłopaki w wieku juniora, a to sprawia, że nie są aż tak silni fizycznie jak drużyna Pabiksu. Jednak nie można ich lekceważyć. Ostatnie wyniki pokazały, że Olimpia nie jest to słabym zespłem (remis z Pabianicami oraz nieznaczna porażka z Puławami). Niedzielny mecz może być podobny do tego z pierwszej rundy, gdzie wynik oscylował wokół remisu. Jeżeli wszyscy zagramy na swoim dobrym poziomie i w pełni skoncentrowani, to mecz powinniśmy rozstrzygnąć na swoją korzyść.

AZS UMCS Lublin – Olimpia Biała Podlaska już w niedzielę (9 grudnia) o godzinie 13:00 w hali Globus. Zapraszamy!

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas