Efektowne zwycięstwo

W meczu trzeciej kolejki 2 Ligi Koszykówki Mężczyzn (Grupa B), zawodnicy AZS UMCS Lublin pewnie pokonali we własnej hali Żubry Białystok 86-65. To druga wygrana w trzecim spotkaniu sezonu ekipy z Lublina!

Początek delikatnie wskazywał na akademików, którzy cały czas utrzymywali minimalną przewagę nad przeciwnikami. Goście doprowadzili do remisu dopiero na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej odsłony (16-16).  Moment rozprężenia naszego zespołu i Żubry wyszły po raz pierwszy w tym meczu na prowadzenie (16-19). Trener gospodarzy poprosił o czas. Jak się okazało, pomogło. Po wznowieniu gry, dzięki punktom Adama Myśliwca i Jakuba Stafaniuka, to nasi zawodnicy schodzili na przerwę prowadząc jednym oczkiem (20-19).

Kolejna odsłona rozpoczęła się od mocnego akcentu gości, którzy rzucili cztery punkty z rzędu. Odpowiedź lublinian była jednak bardzo dobra. Osiem oczek i prowadzenie 28-24. Przed drugą połową spotkania AZS wygrywał 39-32.

Po chwili odpoczynku dla obu ekip, pierwsze punkty w tej części meczu zdobył Mateusz Wiśniewski. Zawodnicy z Białegostoku ambitnie walczyli, aby dorównać kroku lublinianom. Tego wieczora jednak, to miejscowi prowadzili grę, trzymając na dystans gości. Po trafieniu Adama Myśliwca na trzy minuty przed końcem trzeciej kwarty, akademicy prowadzili 52-42. Zanim wybrzmiała końcowa syrena, zawodnicy z Lublina powiększyli jeszcze swoją przewagę i przed decydującymi dziesięcioma minutami prowadzili 60-48.

Ostatnia odsłona pojedynku była najbardziej okazała dla podopiecznych Przemysława Łuszczewskiego. Wygrana 27-16 i dobra postawa w rzutach “za trzy” przypieczętowały triumf w całym spotkaniu 86-65.

Kolejny mecz ligowy już 14 października w Lublinie! Przeciwnikiem będzie KKS Tur Basket Bielsk Podlaski.

AZS UMCS Lublin: Bartłomiej Nycz, Patryk Wydra (21), Szymon Strzałkowski, Adam Myśliwiec (28), Mateusz Prażmo (2), Jan Sobiech (2), Bartosz Muda (4), Szymon Jaworski (3), Mateusz Wiśniewski (11), Michał Marciniak (2), Jakub Stefaniuk (9), Piotr Jagoda (4).

Żubry Białystok: Adam Sulima-Dolina (2), Filip Nieroda, Arkadiusz Zabielski (7), Daniel Kamiński (3), Bartłomiej Wróblewski (14), Krzysztof Kalinowski (13), Patryk Andruk (3), Marcin Monach (6), Andrzej Misiewicz (10), Karol Niewiński, Aleksander Szczerbatiuk (7), Piotr Borowik.

fot: Michał Piłat