Lublin 700 lat Lublina UMCS
Po pierwsze zwycięstwo w 2018

Po pierwsze zwycięstwo w 2018

W meczu piętnastej kolejki rozgrywek Basket Ligi Kobiet, Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin zagra na wyjeździe z Basketem 90 Gdynia. W pierwszym meczu tych ekip - w Lublinie, górą były koszykarki z Pomorza (62-79). Okazja na rewanż już w najbliższą niedzielę (14 stycznia) o godzinie 18:00.

 

Gdynianki z bilansem siedmiu zwycięstw i sześciu porażek (20 pkt) zajmują aktualnie siódme miejsce w tabeli. Podopieczne trenera Gundarsa Vetry zakończyły ubiegły rok przegraną w Polkowicach 82-64. Podobnie zaczęły drugą rundę - w czternastej serii gier lepsza od nich okazała się w Poznaniu miejscowa Enea, która wygrała 70-68. Z pewnością zawodniczkom Basketu będzie zależało, aby wygrać pierwszy raz od ponad miesiąca w Basket Lidze Kobiet. Biorąc pod uwagę całą pierwszą rundę, wydawać się może, początek sezonu być lepszy w wykonaniu gdynianek niż kolejna jego część. Jednak oprócz rozgrywek krajowych Basket toczy boje na arenie międzynarodowych w zmaganiach EuroCup Women. Po wyjściu z grupy oraz pokonaniu rywala w fazie play-off, w grze została najlepsza szestnastka drużyn. Starcie z włoskim Virtusem Eirene w gdyńskiej hali zakończyło się porażką gospodyń 72-76. Czwartkowy (11 stycznia) również zakończył się porażka gdynianek (71-66). Dodatkowy mecz z pewnością dał się Basketowiwe znaki, a czasu na regenerację sił do spotkania z Pszczółkami wiele nie ma. Czy to w jakiś sposób może wpłynąć na dyspozycję gdynianek?

Lublinianki muszą myśleć przede wszystkim o sobie i o tym, co one zaprezentują w najbliższym starciu. Po świetnej końcówce roku zakończonej pięcioma kolejnymi wygranymi z kolei, nowy rok zaczęły od porażki z CCC Polkowice 63-81. Jednak to tylko jeden mecz, po którym nie można wysnuwać zbyt daleko idących wniosków. Pszczółki bowiem, że grać umieją pokazywały nam niejednokrotnie, choćby ogrywając mistrza Polski - Ślęzę Wrocław w jego hali 68-73.  Aktualnie Pszczółka z dorobkiem 21 punktów zajmuje piąte miejsce w lidze. Po ostatnim przegranym spotkaniu z Polkowicami Uju Ugoka mówiła:

- Musimy wrócić do pracy zarówno nad obroną, jak i atakiem oraz wrócić do tego, co umiemy najlepiej.

Czy Pszczółki tak uczynią i wygrają pierwszy mecz w 2018 roku? Tego dowiemy się już niebawem. Początek spotkania w niedzielę o godzinie 18:00.

 

fot. Michał Piłat

Autor: K.W.

Wspierają Nas