Lublin 700 lat Lublina UMCS
Medale MP w Bobslejach

Medale MP w Bobslejach

Dwójka zawodników KU AZS UMCS Lublin wywalczyła medale podczas pierwszych od blisko pół wieku Bobslejowych Mistrzostwach Polski!

 

Po wynoszącej… 49 lat przerwie w rozgrywaniu Bobslejowych Mistrzostw Polski rozegrano zawody o ten właśnie tytuł. Złoto zdobyła dwójka Mateusz Luty (KU AZS UMCS Lublin)/Krzysztof Tylkowski (WKS Flota Gdynia). Brąz powędrował również do jednego z naszych zawodników. Jakub Zakrzewski (KU AZS UMCS Lublin) w duecie z Kamilem Masztakiem (WKS Grunwald Poznań) uplasowali się na trzeciej pozycji.

Zawody rozegrano 27 października w łotewskiej Siguldzie. Udział w tym historycznym można powiedzieć wydarzeniu wzięło siedem ekip. Pięć z polski i dwie z zagranicy. W klasyfikacji Mistrzostw Polski Seniorów w Bobslejach oprócz wyżej wymienionych triumfatorów i brązowych medalistów, podium uzupełnili drudzy: Jakub Stano i Łukasz Miedzik (obydwaj WKS Flota Gdynia).

Natomiast w Otwartych Mistrzostwach Polski, w których liczyły się także wyniki startujących zawodników z Łotwy i Słowacji, również wygrała para Luty/Tylkowski. Drugie i trzecie lokaty przypadły parom zagranicznym.

 

fot. pzbis.com

Autor: K.W.

Wspierają Nas