Lublin 700 lat Lublina UMCS
Na początek brąz w sztafecie!

Na początek brąz w sztafecie!

Pierwszy medal dla reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Europy w Pływaniu zdobyła sztafeta męska 4x100 metrów stylem dowolnym! W składzie biało-czerwonych znalazła się dwójka zawodników AZS UMCS Lublin – Konrad Czerniak i Jan Świtkowski!

 

Już w porannych eliminacjach Polacy pokazali się z bardzo dobrej strony. Drużyna: Konrad Czerniak, Jan Hołub, Jakub Kraska, Jan Świtkowski wygrała swoją serię z czasem 3:15.45 sekundy. Był to drugi czas kwalifikacji! Z pierwszym wynikiem do finału weszli Włosi (3:15.29 sekundy).

Po tak udanym poranku kibice liczyli także na dobry występ sztafety w sesji wieczornej. W decydującym starcie Jana Hołuba zastąpił Kacper Majchrzak. Biało-czerwoni popłynęli na miarę swoich możliwości. Osiągnęli lepszy czas niż podczas eliminacji (3:14.20 sekundy). To starczyło na zajęcie trzeciego miejsca. Sztafeta wywalczyła pierwszy krążek dla Polski na tych mistrzostwach! Walka o złoto rozstrzygnęła się między Rosjanami i Włochami. Górą byli ci pierwsi, którzy uzyskali wynik 3:12.23 sekundy. Drudzy Włosi byli gorsi o ponad 0.6 sekundy (3:12.90 sekundy).

Pierwszego dnia zmagań w Glasgow wystąpiła także zawodniczka AZS UMCS Lublin, Daniela Georges. 21-latka nie przeszła jednak preeliminacji wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym. W swojej serii przypłynęła jako piąta z czasem 26.74 sekundy i nie awansowała do półfinału.

Mistrzostwa Europy rozpoczęły się rozpoczęły się 3 sierpnia i potrwają do 9 sierpnia.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas