Lublin 700 lat Lublina UMCS
Zostaje w Pszczółce!

Zostaje w Pszczółce!

Dajana Butulija w kolejnym sezonie nadal będzie zawodniczką Pszczółki Polski–Cukier AZS UMCS Lublin! Serbka zasiliła akademiczki rok temu. W pierwszym sezonie gry w Lublinie była jedną z kluczowych postaci zespołu.

 

W rozgrywkach 2017/2018 wystąpiła w 27 spotkaniach. Na parkiecie spędziła 876 minut. Zdołała w tym czasie rzucić 395 punktów. 31-latka będzie w jedną z najbardziej doświadczonych koszykarek w drużynie trenera Wojciecha Szawarskiego.

- Już od dłuższego czasu zabiegałem o to, aby Dajana z nami została. To się udało. W zeszłym sezonie udowodniła, jaką dobrą jest zawodniczką. Mam nadzieję, że tak samo będzie i teraz. Na pewno grała dużo. Mam wrażenie, że w nowym sezonie nie będę jej tak eksploatował. To powinno wyjść jej na dobre. Mam nadzieję, że w ten sposób da drużynie jeszcze więcej jakości – mówi trener AZS UMCS Lublin, Wojciech Szawarski.

Butulija w ciągu kariery występowała w lidze serbskiej, szwedzkiej, hiszpańskiej, francuskiej i izraelskiej. Jest także reprezentantką swojego kraju. W 2015 roku z drużyną narodową sięgnęła po tytuł mistrzyń Europy. Rok później podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro Serbki z Butuliją w składzie wywalczyły brązowy medal.

 

fot. Emilia Klara Pluta

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas