Lublin 700 lat Lublina UMCS
Najbliższym przeciwnikiem Wisła. Celem trzy punkty

Najbliższym przeciwnikiem Wisła. Celem trzy punkty

Siatkarki AZS UMCS Lublin w 3. kolejce sezonu podejmą we własnej TS Wisłę Kraków. Zdecydowanym faworytem tego spotkania będzie drużyna trenera Piotra Fijołka.

 

Trudno żeby było inaczej, patrząc na start sezonu oraz wynikającą z tego sytuację w ligowej tabeli. Krakowianki póki co przegrały oba mecze. Kolejno z KPKS-em Halemba oraz MKS-em Sosnowiec. Co więcej nie ugrały w nich choćby seta. Z dorobkiem zera punktów siatkarki z Małopolski są na ostatnim ‒ 9. miejscu w tabeli. Z pewnością tegoroczny baniaminek będzie chciał w końcu zapunktować. AZS będzie zatemu musiał uważać, bo krakowianki nie mają nic do stracenia w starciu z akademiczkami.

Te można powiedzieć idą jak burza. Najpierw przed własną publicznością efektownie pokonały Marbę Sędziszów Małopolski (3-0), a w kolejnej serii gier na wyjeździe wygrały z Popradem Nowy Targ (3-1). Tak dobrego początku sezonu w Lublinie jeszcze nie było. Zielono-białe są na 2. miejscu Grupy 4. I choć trener tonuje nastroje, to widać ogromny potencjał w młodej drużynie AZS UMCS Lublin. Świetnie na rozegraniu radzi sobie Patrycja Zielińska, a jej piłki kończą będące w dobrej dyspozycji Natalia Gieroba czy Sylwia Obszyńska. Trudno jednak kogoś nie wyróżnić, bo cała drużyna spisuje się bardzo dobrze. Czy akademiczki podtrzymają zwycięską serię?

Odpowiedź na to pytanie poznamy już najbliższą sobotę (19 października). Początek meczu o godzinie 17:00 w hali CKF przy ulicy Langiewicza 22.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas