Lublin 700 lat Lublina UMCS
Chorąży Luty - historyczny start polskiej czwórki

Chorąży Luty - historyczny start polskiej czwórki

Duży zaszczyt spotkał zawodnika KU AZS UMCS Lublin, Mateusza Lutego. Bobsleista będzie chorążym polskiej kadry podczas ceremonii zamknięcia 23. Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Początek w niedzielę (25 lutego) o godzinie 12:00 naszego czasu.

 

Podczas otwarcia imprezy biało-czerwoną flagę niósł panczenista - Zbigniew Bródka. Teraz przyszła kolej na Mateusza, dla którego będzie to niezapomniana chwila. Tę radosną dla nas informację przekazał attache polskiej misji olimpijskiej - Henryk Urbaś.

Reprezentant KU AZS UMCS Lublin ma za sobą dwa starty w Korei. W konkursie bobslejowych dwójek, w parze z Krzysztofem Tylkowskim uplasował się na 24 miejscu. W sobotę (24 lutego) rozpoczął rywalizację w zjazdach czteroosobowych. Oprócz niego w składzie tej drużyny jest inny zawodnik KU AZS UMCS Lublin - Grzegorz Kossakowski. Pozostali członkowie ekipy to: Łukasz Miedzik i Arnold Zdebiak.

W pierwszym ślizgu załoga uzyskała czas 49.06 sekundy. To sprawiło, że Polacy przed kolejnym startem zajmowali siódmą lokatę. Drugi ślizg okazał się nieco gorszy, ale także był dobry. Wynik 49.59 sekundy spowodował, że Polacy spadli na trzynaste miejsce. W trzecim ślizgu - kolejnego dnia rywalizacji czwórka wykręciła wynik 49.46 sekundy.Ten rezultat sprawił, że do ostatniej finałowej próby biało-czerwoni zakwalifikowali się na dwunastej lokacie. W nie zdołali pojechać 49.80 sekundy i ostatecznie zakończyli igrzyska na świetnym, trzynastym miejscu. To najlepszy w historii wynik polskiej czwórki bobslejowej na igrzyskach.

 

fot. pzbis.com

Autor: K.W.

Wspierają Nas