Lublin 700 lat Lublina UMCS
Czas na starcie we własnej hali

Czas na starcie we własnej hali

Po dwóch spotkaniach wyjazdowych piłkarze ręczni AZS UMCS Lublin zadebiutują w rundzie rewanżowej przed własną publicznością. Podopieczni Patryka Maliszewskiego będą podejmować w hali Globus sąsiada z drugoligowej tabeli – UMKS Trójkę Ostrołękę.

Lubelscy akademicy mają za sobą już dwa spotkania po zimowej przerwie. W pierwszym z nich przegrali z CKS Jurandem Ciechanów 28:30. Sam szkoleniowiec przyznał, że jego podopieczni popełnili w tym starciu zbyt wiele juniorskich błędów. Szansa na poprawę przyszła już przy okazji następnego meczu z KS Bestios Białystok. Tym razem lublinianie pokazali charakter i po bardzo dobrej drugiej połowie pokonali rywali 32:24.

- W okresie przygotowawczym rozegraliśmy tylko trzy sparingi z niezbyt wymagającymi rywalami, żeby zobaczyć w którym miejscu jesteśmy. Pierwszy ligowy mecz z Ciechanowem to był eksperyment. W kolejnym zagraliśmy już zdecydowanie lepiej zwłaszcza w obronie – ocenia trener AZS UMCS Lublin Patryk Maliszewski.

Po 13 spotkaniach zespół z Lublina plasuje się na 7. pozycji II ligi warszawsko-mazowieckiej. Sobotni przeciwnik – UMKS Trójka Ostrołęka – jest tylko jedną lokatę wyżej od nich i ma dwa rozegrane mecze więcej. Bilans punktowy jest jednak taki sam – obie ekipy mają po 12 punktów.

Dla akademików to będzie niezwykle ważne spotkanie w kontekście walki o ligową czołówkę. Mazowszanie są zdecydowanie w ich zasięgu. Warto jednak mieć się na baczności, bo Trójka ma w swoim składzie naprawdę utalentowanych i niebezpiecznych zawodników.

Absolutnym liderem zespół z Mazowsza jest pochodzący z Lublina Rafał Niećko. Szczypiornista od kilku lat pozostaje czołowym strzelcem drużyny. Nie inaczej jest w tym sezonie. Zdobył już 102 bramki i zajmuje 2. miejsce na liście najlepszych snajperów ligi. Niewiele mniej ma na swoim koncie Kamil Ludwiczak – 89 – co plasuje go cztery lokaty niżej w klasyfikacji strzelców.

- Na rozegraniu zespół z Ostrołęki ma bardzo dobrego leworęcznego zawodnika Rafała Niećkę, który prowadzi im cała grę. On konstruuje akcje, dużo sam rzuca i jest liderem zespołu – potwierdza opiekun lubelskich akademików.

Mecz AZS UMCS Lublin – UMKS Trójka Ostrołęka zaplanowano na sobotę na godzinę 13. Widzimy się w hali Globus!

Krzysiek Kurasiewicz

Wspierają Nas