Lublin 700 lat Lublina UMCS
Brąz Czerniaka na otwarcie Mistrzostw Europy!

Brąz Czerniaka na otwarcie Mistrzostw Europy!

Konrad Czerniak, zawodnik KU AZS UMCS Lublin zdobył brązowy medal w wyścigu sztafetowym 4 x 50 metrów stylem dowolnym podczas pierwszego dnia Mistrzostw Europy w Pływaniu na krótkim basenie (25 metrów) w Kopenhadze! Oprócz tego Czerniak z drugim wynikiem eliminacji przeszedł do finału rywalizacji na dystansie 100 metrów stylem motylkowym.

 

Sztafeta w składzie: Paweł Juraszek, Filip Wypych, Jakub Książek, Konrad Czerniak dosyć nieoczekiwanie stanęła na podium zawodów. Trzecie miejsce zagwarantował im rezultat 1:24.44 sekundy. Lepsi od nich okazali się jedynie pierwsi na mecie wyścigu Rosjanie (1:23.23) oraz finiszujący tuż za nimi Włosi (1:23.67).

Do finału Biało-Czerwoni zakwalifikowali się z ósmym czasem w stawce (1:26.38). W eliminacjach nie popłynął Czerniak. Na czwartej zmianie wystąpił Kacper Stokowski. To jedyna zmiana personalna w porównaniu do medalowego wyścigu, w którym Polacy od początku radzili sobie bardzo dobrze. Jako pierwszy do wody wskoczył Paweł Juraszek. Polak z czasem 21.20 sekundy dopłynął do mety jako drugi, a na kolejną pięćdziesiątkę wystartował Filip Wypych. Swoją zmianę zakończył na trzeciej pozycji, uzyskując wynik 21.13 sekundy. Kolejny w naszej ekipie Jakub Książek utrzymał medalową lokatę i wszystko spoczywało na barkach Konrada Czerniaka. Zawodnik KU AZS UMCS Lublin popłynął bardzo pewnie, uzyskując najlepszy wynik wśród reprezentantów naszej sztafety (20.78 sekundy).

Rezultat Polaków (1:24.44 sekundy) jest nowym rekordem kraju! Medal sztafety był drugim tego dnia medalem Polski. Srebro w wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym wywalczył Radosław Kawęcki.

Mistrzostwa Europy w Kopenhadze odbywają się w dniach 13-17 grudnia 2017 roku.

 

fot. Michał Piłat

Autor: K.W.

Wspierają Nas