Cztery razy na podium w pierwszym dniu AMP

Za nami pierwszy dzień Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Dorobek zawodników AZS UMCS Lublin to cztery medale. Zawody gości stadion lekkoatletyczny w Lublinie.

Rywalizacja trwała od 10:00 rano. Jednak uroczyste otwarcie miało miejsce o godzinie 17:30. Głos zabrali: Wiceprezydent Miasta Lublin – Krzysztof Komorski, Dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie – Halina Drozd w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego – Sławomira Sosnowskiego, Sekretarz Generalny AZS – Bartłomiej Korpak oraz Prezes AZS Lublin – Zdzisław Targoński

Pierwszy krążek dla AZS UMCS Lublin wywalczył w biegu na 400 metrów Andrzej Jaros. Czas 47.78 sekundy wystarczył, aby zdobyć brązowy medal. Różnice w czołówce były bardzo niewielkie. Reprezentant AZS UMCS miejsce na podium wygrał z czwartym Tymoteuszem Zimnym (Uniwersytet Wrocławski) o zaledwie 0.02 sekundy. Zwycięzcą biegu został Mateusz Rzeźniczak (Politechnika Łódzka) z wynikiem 47.14 sekundy, co jest jego nowym rekordem życiowym. Drugie miejsce przypadło jego koledze z drużyny, Sebastianowi Duszyńskiemu (47.55 sekundy).

Srebro w skoku wzwyż wywalczył Grzegorz Kutrzepa, reprezentujący KU AZS UMCS Lublin. W trakcie zawodów uzyskał najlepszy wynik w sezonie 2.03 metra. Wygrał Norbert Kobielski (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy) rezultatem 2.15 metra. Na najniższym stopniu podium stanął student Politechniki Wrocławskiej, Piotr Oleszczyszyn (2.03 metra).

- Jestem bardzo zadowolony. Nie spodziewałem się takiego zakończenia konkursu. Po cichu liczyłem na medal, ale może na brązowy, nie srebrny. Jestem w lekkim szoku. Oczywiście forma cały czas idzie w górę. Z konkursu na konkurs się rozkręcam, więc jestem optymistycznie nastawiony na przyszłość. Teraz planuję odpocząć około tygodnia. Za miesiąc mam Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i do nich będę się przede wszystkim przygotowywał. Wszystko będzie poświęcone właśnie pod ten start  skomentował zawodnik AZS UMCS Lublin, Grzegorz Kutrzepa.

Kolejne dwa krążki dla AZS UMCS Lublin powędrowały za rywalizację na dystansie 100 metrów. Najpierw złoto w  zmaganiach indywidualnych zdobył Michał Jakóbczyk. W eliminacjach uzyskał czas 10.91 sekundy. Poprawił go w finale. Tam pobiegł lepiej. Wynikiem 10.77 sekundy przekroczył linię mety jako pierwszy. Za nim zmagania ukończyli Karol Kwiatkowski (Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach) oraz Piotr Mitka (Akademia Górniczo Hutnicza w Krakowie). Niedługo potem wystartował po raz drugi. Tym razem w sztafecie 4x100 metrów. Drużyna w składzie Michał Ławruszko, Michał Jakóbczyk, Karol Kania, Michał Jabrzyński sięgnęła po srebrny medal, uzyskując najlepszy czas w sezonie (41.91 sekundy). Również najszybciej w sezonie pobiegli zwycięzcy, reprezentanci Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (41.83 sekundy). Na drugim stopniu podium stanęli zawodnicy Politechniki Opolskiej (42.02 sekundy).

- Nie spodziewałem się medalu. Stawka była dosyć wyrównana. Wynik 10.77 sekundy w takich warunkach uważam za bardzo dobry. Srebro w sztafecie też jest dużym zaskoczeniem. Nie wszystko poszło jak powinno na mojej zmianie, ale daliśmy radę. Chciałbym w tym sezonie uzyskać minimum na Mistrzostwa Europy (10.35 sekundy). Ciężko będzie zrealizować to zadanie, ale to jest możliwe  powiedział Michał Jakóbczyk.

fot. KowalskyPhotos