Lublin 700 lat Lublina UMCS
Czwarty medal, trzeci złoty!

Czwarty medal, trzeci złoty!

Faworyci nie zawodzą. Tym razem na najwyższym stopniu podium stanęła Daria Zabawska w konkursie rzutu dyskiem. To już czwarty medal dla AZS UMCS Lublin podczas 95. Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski, trzeci złoty! Po jego zdobyciu akademicy wysunęli się na czoło klasyfikacji medalowej!

 

Niedziela nie mogła zacząć się lepiej. Zabawska, która pojechała do Radomia z najlepszym wynikiem na krajowych listach potwierdziła swoją klasę już w pierwszej serii. To właśnie otwierający rzut był najdłuższym, jaki oddała w zawodach. Posłała dysk na odległość 59.71 metra. Jej główna rywalka w walce o złoto ‒ Lidia Augustyniak (Podlasie Białystok) w pierwszej serii zapisała na swoim koncie wynik 54.61 metra. Jak się okazało, również dla niej było to najlepsze podejście tego dnia. Reprezentująca AZS UMCS Lublin Zabawska wzięłą zatem rewanż na rywalce za zeszłoroczne mistrzostwa w Lublinie, kiedy to właśnie Augustyniak wygrała tytuł.

Na najniższym stopniu podium zmagań w Radomiu stanęła Karolina Urban (AZS-AWFiS Gdańsk) ‒ 53.89 metra.

Co warte podkreślenia Zabawska oddała w konkursie trzy udane próby (natomiast trzy spaliła). Każda z mierzonych odległości gwarantowałaby akademiczce złoto! W trzeciej serii osiągnęła 58.92 metra, a w piątej 58.99 metra.


fot. Bartłomiej Wójtowicz

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas