X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Czwórka na Uniwersjadę

Czwórka na Uniwersjadę

Rozpoczyna się 30. Letnia Uniwersjada w Neapolu. Powołania na tę imprezę dostało 112 reprezentantów Polski. Wśród nich czwórka zawodników AZS UMCS Lublin! Zawody rozegrane zostaną we włoskim Neapolu w dniach 3-14 lipca. 

 

U podnóża Wezuwiusza o medale powalczą Daniela Georges (pływanie) oraz trójka lubelskich lekkoatletów: Malwina Kopron (rzut młotem), Alicja Wrona (200 metrów) oraz Daria Zabawska (rzut dyskiem). Co warte podkreślenia, Malwina Kopron będzie bronić tytułu zdobytego dwa lata temu w Tajpej, Wtedy deklasując konkurencję, zwycięstwo zapewnił jej rzut na odległość 76.85 metra. Do dzisiaj ten wynik pozostaje jej rekordem życiowym. W tym sezonie tak daleko nie rzuca. Jej najlepszy wynik to 71.37 metra, ale forma idzie systematycznie w górę. Główną imprezą, do której przygotowuje się młociarka są jesienne Mistrzostwa Świata w Doha. Pozytywnie nastawiona przed startem jest Daria Zabawska, która jakiś czas temu w rozmowie w mediach klubowych mówiła:

- Start na Uniwersjadzie będzie jednym z najważniejszych w tym sezonie. Szanse na medal są bardzo duże. Tym bardziej, że zostały zmienione przepisy i nie będzie już starszych zawodniczek.

Rywalizacja o medale toczyć się będzie w 18 dyscyplinach sportowych: judo, lekkoatletyka, łucznictwo, pływanie, piłka siatkowa,  szermierka, strzelectwo sportowe, taekwondo, tenis, tenis stołowy oraz dyscypliny, w których zabraknie Polaków: gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa, koszykówka, skoki do wody, piłka nożna, piłka wodna, rugby siedmioosobowe i rozgrywane żeglarstwo.

Ile medali zdobędą Polacy? Szans medalowych jest sporo. Dwa lata temu biało-czerwoni wrócili do kraju z 25 krążkami (7 złotymi, 9 srebrnymi i 9 brązowymi). Wtedy jednak do Tajpej pojechało 181 sportowców. Teraz jest ich 112.

 

fot. Paweł Skraba/pasjaazs

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas