X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Medal podczas Uniwersjady bardzo realny – mówi Daria Zabawska

Medal podczas Uniwersjady bardzo realny – mówi Daria Zabawska

Niedawno do Klubu Uczelnianego AZS UMCS Lublin dołączyła dyskobolka – Daria Zabawska. 24-letnia zawodniczka ma na swoim koncie min. srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Jest też kilkukrotną wicemistrzynią kraju w kategorii seniorów. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Darią.

 

Z czym wiąże się dla lekkoatletki zmiana barw klubowych?

To przede wszystkim zmiana otoczenia. Nowe możliwości i bardzo ważna stabilizacja finansowa.

 

Na arenie krajowej zdobyłaś już kilka razy wicemistrzostwo Polski. Przyjście do Lublina to jest jakiś bodziec, żeby zrobić krok do przodu, krok na najwyższy stopień podium?

Złota Mistrzostw Polski jeszcze jeszcze nie mam, więc mam nadzieję, że w tym roku uda mi o nie powalczyć. Szczególnie dla klubu który przyjął mnie tak ciepło.

 

Jaki jest Twój główny cel na nowy sezon?

Celem z pewnością jest poprawienie rekordu życiowego. Gdy to się uda, każdy następny krok będzie kwestią czasu. Skupiam się póki co na małych celach.

 

Masz już na swoim koncie pierwszy występ w zielono-białych barwach. Jak poszło?

Pierwszy start jako AZS UMCS Lublin mam już za sobą, ale szczerze mówiąc wolałbym o nim zapomnieć. Patrzę z nadzieja na kolejne. Jak to mówią: “pierwsze koty za płoty”.

 

Zamierzasz w tym roku jeszcze wystartować w Uniwersjadzie? Jeśli tak, będzie szansa na medal?

Start na Uniwersjadzie będzie jednym z najważniejszych w tym sezonie. Szanse na medal są bardzo duże. Tym bardziej, że zostały zmienione przepisy i nie będzie już starszych zawodniczek.

 

Opowiedz jak wyglądają Twoja przygotowana. Wszystko jest jak zakładałaś? Zdrowie dopisuje?

Ten rok jest dla mnie przełomowy. Zmiana klubu oraz trenera. Inny trening i nowe bodźce. Nie mogę narzekać na zdrowie, a to jest najważniejsze. Liczę, że wszystko zgra się w dobrym momencie i zaskoczę wszystkich!

 

fot. archiwum prywatne 

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas