Lublin 700 lat Lublina UMCS
Derby AZS-u w hali Globus

Derby AZS-u w hali Globus

Piłkarki ręczne MKS AZS UMCS Lublin w sobotę (14 października) zmierzą się przed własną publicznością z AZS-AWF Warszawa. Drużyna ze stolicy jest na razie niepokonana w rozgrywkach 1. Ligi Piłki Ręcznej Kobiet.

 

Przed zawodniczkami z Lublina drugi ciężki mecz z rzędu. Po weekendowej porażce jedną bramką w Olkuszu (24-23), podopieczne trenera Patryka Maliszewskiego podejmą w hali Globus akademiczki z Warszawy. Te po dwóch potyczkach w sezonie 2017/2018 z kompletem punktów są wiceliderem pierwszoligowych rozgrywek (Grupa B). Oto wyniki warszawianek:

AZS-AWF Warszawa - SPR JKS Jarosław 33-30

AZS-AWF Warszawa - SPR Sośnica Gliwice 28-25

Jednak sobotni pojedynek będzie pierwszym wyjazdowym starciem drużyny prowadzonej przez trenera Pawła Kapuścińskiego. Najwięcej bramek w ekipie z Warszawy zdobyły Katarzyna Pożoga (18) oraz Patrycja Kozak (12).

 

Lublinianki natomiast po dwóch kolejkach mają na swoim koncie zwycięstwo i porażkę. Jednak gra z meczu na mecz wygląda coraz lepiej. Dodatkowym atutem będzie  z pewnością własna hala. Mecze derbowe są ponadto inne - często rządzą się swoimi prawami, o czym przypomina szkoleniowiec gospodyń:

- Gramy u siebie i na pewno dziewczyny łatwo skóry nie sprzedadzą. Globus to nasza świątynia i będziemy walczyć do upadłego - szczególnie, że są to derby AZS-owskie. Zawsze te mecze rządzą się swoimi prawami, ale jesteśmy pozytywnie nastawieni. Ciężko pracujemy, więc na pewno zostawimy serce na boisku, żeby wygrać ten mecz - mówi trener MKS AZS UMCS Lublin, Patryk Maliszewski.

 

fot: Michał Piłat

Autor: K.W.

Wspierają Nas