Lublin 700 lat Lublina UMCS
W sobotę derby z Tomasovią

W sobotę derby z Tomasovią

Siatkarki LUK AZS UMCS Lublin w sobotę zagrają ostatnie ligowe spotkanie w tym roku. Ich przeciwniczkami będą zawodniczki TKS Tomasovii. Starcia tych zespołów zawsze trzymają w napięciu.

 

Rywalki są wyżej w tabeli niż akademiczki z Lublina. Tomasovia z dorobkiem 20 punktów plasuje się na czwartym miejscu. Jednak ostatnia dyspozycja najbliższych przeciwniczek zielono-białych sprawia, że ciężko stawiać je w roli faworytek przed spotkaniem derbowym. TKS przegrała cztery ostatnie mecze z kolei. Zespół z Tomaszowa Lubelskiego ostatni raz wygrał 17 listopada.

Akademiczki na cztery ostatnie starcia ligowe wygrały trzy. Lepsze od nich okazały się tylko liderki z Jarosławia. Zielono-białe są na siódmej pozycji w lidze. Zgromadziły na swoim koncie 15 oczek. Na temat najbliższego spotkania wypowiedziała się była zawodniczka Tomasovii, Karolina Karpiuk:

- Myślę że to na pewno nie będzie łatwy mecz. Tomasovia jest wymagającym przeciwnikiem, więc zapowiada się ciekawe spotkanie. To prawda, że TKS jest ostatnio w lekkim kryzysie. Nie jest to jednak powód, żeby lekceważyć przeciwnika. Kilka ostatnich naszych spotkań pokazało, że potrafimy grać na wysokim poziomie i mam nadzieję że w tym meczu również to udowodnimy. Dobrze byłoby zakończyć ten rok z wygraną. Dla mnie ten mecz na pewno będzie wyjątkowy. Grałam w Tomasovii od dziecka to jest dopiero mój pierwszy sezon w innych barwach klubowych. Zarówno dla nas jak i dla TKS jest to bardzo ważny mecz.

Początek spotkania w sobotę (22 grudnia) o godzinie 14:30 w hali CKF przy ulicy Langiewicza 22.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas