Lublin 700 lat Lublina UMCS
Do Lublina przyjedzie beniaminek

Do Lublina przyjedzie beniaminek

Zawodników AZS UMCS Start II Lublin w sobotę czeka pierwsze domowe starcie w sezonie 2019/2020. W meczu 2. kolejki podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego podejmą w hali Globus PKK 99 Pabianice.

 

Rywale to tegoroczny beniaminek. Jednak to wcale nie oznacza, że akademików czeka łatwa przeprawa. Można nawet powiedzieć, że będzie wprost przeciwnie. Co prawda za nami dopiero jedna kolejka, ale już w niej Pabianice pokazały, że są silną drużyną. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Arkadiusza Gralewskiego pokonali w Stalowej Woli tamtejszą Stal 95-81. Najskuteczniejszy w tym spotkaniu był występujący w szeregach PKK Sebastian Szymański. 20-latek tego dnia zapisał na swoim koncie 22 punkty! Dobrze też radził sobie na tablicy, notując 5 zbiórek. Spędził najwięcej minut na parkiecie spośród całego z Pabianic (29min 24s).

Również za akademikami udany początek sezonu. Lublinianie wygrali na wyjeździe z Sokołem Ostrów Mazowiecka 87-56. Bez wątpienia gwiazdami tego meczu była czwórka: Adam Myśliwiec, Karol Obarek, Mateusz Wiśniewski i Krzysztof Wąsowicz. Pierwszy z nich wrócił do drużyny po dłuższej absencji, spowodowanej kontuzją. Jak się okazało, był to powrót w wielkim stylu. Myśliwiec był najlepiej punktującym na boisku (23). Niewiele mnej miał Obarek, który uzbierał 20 oczek. Natomiast Mateusz Wiśniewski przede wszystkim brylował w zbiórkach. Łącznie było ich aż 13 piłek! Przy jego nazwisku była taka sama liczba punktów. Świetnie na rozegraniu natomiast prezentował się Wąsowicz, która zanotował 13 asyst.

Kto po tym meczu pozostanie nadal niepokonany w lidze? Dowiemy się w sobotę (5 października). Początek spotkania o godzinie 17:00.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas