Lublin 700 lat Lublina UMCS
Do Lublina przyjedzie lider

Do Lublina przyjedzie lider

W swoim szesnastym starciu ligowym sezonu 2017/2018 na parkietach 2. Ligi Siatkówki Kobiet, LUK AZS UMCS Lublin podejmie we własnej hali lidera rozgrywek, drużynę MKS San-Pajda Jarosław. Początek spotkania w sobotę (20 stycznia) o godzinie 13:30.

 

Najbliższy przeciwnik akademiczek idzie przez sezon jak burza. Na szesnaście rozegranych spotkań siatkarki San-Pajdy tylko raz schodziły z placu boju pokonane. Miało to miejsce 11 października w wyjazdowym starciu z UKS Szóstką Mielec. To spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0 dla gospodyń. Aktualnie jarosławianki z dorobkiem 43 punktów bezsprzecznie przewodzą w stawce jedenastu drużyn grupy czwartej 2. Ligi Siatkówki Kobiet.  Rok zaczęły od czterech kolejnych zwycięstw pod rząd. Siatkarki San-Pajdy straciły w tych starciach zaledwie jednego seta. Takie wyniki sprawiają, że to one wydają się być faworytkami do zwycięstwa w sobotnim starciu z lubliniankami. W pierwszym meczu obu zespołów, górą były siatkarki z Jarosławia, które wygrały przed własną publicznością 3-1.

Akademiczki jak na razie rozegrały w styczniu dwa mecze. W pierwszym spotkaniu u siebie przeciwko APPGO AZS Uniwersytetowi Rzeszowskiemu, LUK triumfował 3-1. W następnej kolejce podopieczne trenera Jacka Rutkowskiego uległy w Mielcu miejscowej Szóstce 3-1. Obecny sezon jest jednak, co by nie mówić dobry w wykonaniu drużyny z Lubelszczyzny. Aktualnie, po piętnastu spotkaniach LUK zajmuje bezpieczne miejsce w środku stawki. Siedem zwycięstw i osiem porażek to bilans lublinianek w sezonie 2017/2018. Zdobyte 24 oczka dają akademiczkom przed najbliższą kolejką ósme miejsce w lidze.

- Na pewno będzie cięzko. Między zespołami jest różnica klas, ale na pewno będziemy walczyli. Podchodzimi do tego spotkania w komplecie. Jesteśmy dobrze przygotowani. Ostatnio trenujemy trochę ciężej, ale robimy to z myślą o play-offach, nie jednostkowym meczu. Szanse oceniałbym na 30%-70% na korzyśc gości. Na naszą stronę mogą pezeważyć jakieś emocje, które mogą się pojawić podczas meczu w obydwu ekipach. Satysakcjonująca dla nas będzie dobra gra w tym pojedynku - ocenia przed meczem trener LUK AZS UMCS Lublin, Jacek Rutkowski.

- Wydaje mi się, że będzie to jeden z najcięższych meczów w tej rundzie. Przeciwnik jest bardzo wymagający. San- Pajda gra w tym sezonie bardzo dobrze. Nasze rywalki wygrały trzynaście spotkań z rzędu, ale pomimo to, ze gramy z liderem, nie składamy broni. Na pewno będziemy walczyły o każdy punkt i set. Do wszystkich starć podchodzimy tak samo. Każde chcemy wygrywać, zwłaszcza teraz. Wkraczamy w taki etap sezonu, w którym każdy pojedynek jest ważny dla ostatecznego układu tabeli - mówi rozgrywająca LUK AZS UMCS Lublin, Magdalena Bogusz.

Czy lublinianki stać na sprawienie niespodzianki? Tego dowiemy się już w sobotę 20 stycznia. Początek pojedynku w hali CKF o godzinie 13:30 przy ulicy Langiewicza 22.

 

fot. Michał Piłat

Autor: K.W.

Wspierają Nas