Lublin 700 lat Lublina UMCS
Do Lublina przyjedzie Włókniarz

Do Lublina przyjedzie Włókniarz

Szczypiorniści AZS UMCS Lublin w najbliższy weekend zmierzą się z sąsiadem z ligowej tabeli. Przeciwnikami akademików będą zawodnicy KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki.

 

Rywale po sześciu kolejkach plasują się na piątym miejscu grupy B. W dorobku mają dwie wygrane i cztery porażki. Sukcesem zakończyły się dwa pierwsze spotkania podopiecznych Pawła Kraski. Od 22 września drużyna już nie wygrała ani razu. Cztery porażki z kolei mogą świadczyć o kryzysie w zespole. Wyniki są jednak nieco mylące. Włókniarz nawet, gdy przegrywał prezentował się z dobrej strony. Naprawdę niewiele brakowało, aby bilans najbliższych przeciwników AZS-u był lepszy niż ma to aktualnie miejsce. Pók co najskuteczniejszy w szeregach Włókniarza jest Daniel Stępień, który wystąpił w pięciu meczach. Zapisał w nich na swoim koncie 43 bramki. Poniżej wyniki KKS:

 

KKS Włókniarz Konstantynów – UKS Olimpia Biała Podlaska 29-27

KKS Włókniarz Konstantynów – Hutchinson Anilana Łódź 30-26

KKS Włókniarz Konstantynów – Azoty-Puławy II 24-39

KKS Włókniarz Konstantynów – UMKS Orlęta Zwoleń 25-27

MKS Piotrkowianin – KKS Włókniarz Konstantynów 30-29

Pabiks Pabianice – KKS Włókniarz Konstantynów 29-25

 

Akademicy mają taki sam bilans jak ich sobotni przeciwnik. Różnica jest taka, że zielono-biali rozkręcają się z meczu na mecz. Początek sezonu w wykonaniu podopiecznych trenera Patryka Maliszewskiego nie napawał optymizmem, ale z każdą kolejką widać postępy w grze młodej i niedoświadczonej ekipy z Lublina. W miniony weekend pokonała ona na wyjeździe Olimpię Biała Podlaska 27-26. Wcześniej natomiast akademicy nieznacznie ulegli w Pabianicach wiceliderowi 23-26.

Sobotnie spotkanie w hali Globus zapowiada się naprawdę ciekawie. Początek o godzinie 12:00.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas