Lublin 700 lat Lublina UMCS
Dobre otwarcie. Złoto po pierwszym dniu MP

Dobre otwarcie. Złoto po pierwszym dniu MP

Za nami pierwszy dzień 95. Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski w Radomiu. Zwycięstwo w konkursie pchnięcia kulą odniosła faworytka ‒ Paulina Guba!

 

Zmagania kulomiotek zgodnie z przewidywaniami rozstrzygnęły się pomiędzy Pauliną Gubą a Klaudią Kardasz (Podlasie Białystok). Początek konkursu był lepszy dla tej drugiej. Wynik 17.98 metra z pierwszej serii dał jej prowadzenie. Broniąca tytułu Guba spaliła swoje podejście. Zrehabilitowała się jednak w kolejnym. 18.11 metra sprawiło, że to ona wysunęła się na czoło tabeli. Jeszcze lepiej poradziła sobie w trzeciej kolejce, kiedy to posłała kulę na odległość 18.57 metra. Rywalki nie były w stanie zbliżyć się do tej odległości. Było to najlepsze podejście akademiczki, które zagwarantowało złoto! Na drugim stopniu podium stanęła Kardasz (18.15 metra), natomiast trzecia była Maja Ślepowrońska (AZS-AWF Warszawa) ‒ 16.19 metra.

Bardzo dobrze spisał się 19-letni Krzysztof Hołub startujący na dystansie 400 metrów przez płotki. Przez eliminacje przebrnął z czasem 52.96 sekundy, co było ósmym wynikiem w stawce. Dało mu awans do decydującego, sobotniego startu. 

Miejsce w sobotnich finałach zapewnili sobie także 800-metrowcy z Lublina. Mowa o Kamilu Oleszku i Michale Kitlińskim. Pierwszy z nich awansował z czasem 1:54.55 sekundy, co było czwartym rezultatem. Kitliński natomiast wszedł z ósmym wynikiem (1:56.95 sekundy). 

W piątek rywalizowali również trójskoczkowie: Piotr Wiśniewski oraz Bartosz Leszczuk. Zostali sklasyfikowani odpowiednio na ósmym i dwunastym miejscu. 

Na preeliminacjach i eliminacjach swoje zmagania zakończyli 100 i 400-metrowcy. Na najszybszym dystansie swoich sił próbowali Karol Kania, Michał Ławruszko oraz Małgorzata Kołdej. Pierwszy nie przebrnął preeliminacji, natomiast kolejny zakończył starty na eliminacjach. Podobnie sprawa wyglądała z Kołdej. Jeśli chodzi o 400 metrów, to oglądaliśmy na starcie Andrzeja Jarosa, Cezarego Mirosława i Alicję Wronę. Wszyscy odpadli w eliminacjach.

 

fot. Bartłomiej Wójtowicz

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas