Dobry weekend pływaków

Zawodnicy AZS UMCS Lublin zdobyli pięć medali na arenie międzynarodowej. Cztery z nich wywalczył Konrad Czerniak we Francji, a jeden Jan Świtkowski w Stanach Zjednoczonych. Obaj szykują się na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Glasgow.

Na podium w Stanach Zjednoczonych stanął Jan Świtkowski. Podczas trzeciego dnia TYR Pro Swim Series w Santa Clara w wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym zdobył srebrny medal. Delfinista już podczas sesji eliminacyjnej spisywał się świetnie. W niej uzyskał najlepszy wynik. W finale również pokazał się z bardzo dobrej strony. Czas 1:57:74 sekundy zapewnił mu drugie miejsce. Najlepszy okazał się Amerykanin, Chase Kalisz (1:56.22 sekundy).

Bardzo dobrze podczas mityngu Mare Nostrum we francuskim Canet-en-Roussillon zaprezentował się Konrad Czerniak. Dwa srebrne i dwa brązowe medale  to dorobek zawodnika AZS UMCS Lublin.

Na drugim stopniu podium stawał w wyścigach stylem motylkowym. Na dystansie 100 metrów srebro dał mu wynik 52.27 sekundy. Wygrał z czasem 51.93 sekundy Francuz, Mehdy Metella. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant biało-czerwonych, Michał Poprawa (52.84 sekundy). Kolejną drugą pozycję Czerniak z czasem 23.59 sekundy wywalczył na dystansie o połowę krótszym. W wyścigu na 50 metrów lepszy od niego okazał się tylko Ukrainiec, Andrii Govorov.

Trzecie lokaty zawodnik AZS UMCS Lublin zajął w startach na 50 i 100 metrów stylem dowolnym. Na pierwszym z wymienionych uzyskał rezultat 22.23 sekundy, a na kolejnym 49.39 sekundy. W tych wyścigach triumfowali: Fratus Bruno z Brazylii (21.85 sekundy) oraz Japończyk, Katsumi Nakamura (48.89 sekundy).

We Francji zaprezentowała się też inna zawodniczka AZS UMCS Lublin, Daniela Georges. W zmaganiach na 200 metrów stylem dowolnym uplasowała się na szóstym miejscu. Reprezentanci Polski startujący we Francji łącznie zdobyli 10 medali.