X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Dobry występ tenisistów na Mistrzostwach Województwa

Dobry występ tenisistów na Mistrzostwach Województwa

Młodzi tenisiści AZS UMCS Lublin Robert Szostakiewicz i Bartosz Daniłowski zostali halowymi mistrzami województwa w deblu. W rozgrywkach singlowych zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Obaj podopieczni AZS-u dopiero zaczynają swoją przygodę z tenisem. Mają po 12 lat. W zakończonych mistrzostwach startowali gracze nawet dwa lata starsi. Rozgrywki singlistów podzielone zostały na grupy. Ich zwycięzcy awansowali natomiast do grupy finałowej. Obaj nasi zawodnicy wygrali swoje grupy i dzięki temu mogli powalczyć o miejsca na podium.Trzecim zawodnikiem w grupie finałowej był ich odwieczny rywal Adrian Drzazga (13 lat) z miejscowego klubu, Returnu Zamość.

Spotkania finałowe stały na bardzo dobrym i wyrównanym poziomie, aż dwa z trzech meczów na tym etapie kończyły się w super tie-break-ach.

Wyniki naszych zawodników:

Bartosz Daniłowski – Adrian Drzazga 7:6, 2:6, 4:10

Bartosz Daniłowski – Robert Szostakiewicz 7:5, 4:6, 0:10

Robert Szostakiewicz – Adrian Drzazga 6:7, 2:6

W rozgrywkach deblowych nasza para ( Bartosz Daniłowski i Robert Szostakiewicz ) potwierdziła swój poziom wygrywając w finale ze starszymi kolegami i zdobywając tytuł Halowych Mistrzów Województwa Lubelskiego do lat 14. To duży sukces, bo nasi zawodnicy pokazali, że potrafią wygrywać nawet ze starszymi o kilka lat kolegami.

Halowe Mistrzostwa potwierdziły, że mimo nieobecności Przemysława Siejki- trzeciego czołowego 12-latka z naszego klubu, to właśnie AZS UMCS jest najlepszym klubem tenisowym wśród chłopców, nie tylko w kategorii do 12 lat ale nawet do 14 lat - mówi działacz sekcji młodych tenisistów AZS UMCS Lublin, Dariusz Daniłowski.

Kolejnym ważnym sprawdzianem dla naszych tenisistów będą Halowe Mistrzostwa Województwa Skrzatów, czyli zawodników w wieku do 12 lat ( to właściwa kategoria dla zawodników AZS UMCS). Impreza zostanie rozegrana w najbliższy weekend 4 i 5 marca.

 

Wspierają Nas