Lublin 700 lat Lublina UMCS
Dobrze rozpocząć rok

Dobrze rozpocząć rok

Już w najbliższą sobotę siatkarki LUK AZS UMCS Lublin zagrają przed własną publicznością z APPGO AZS Uniwersytetem Rzeszowskim. Dla drużyny trenera Jacka Rutkowskiego będzie to pierwsza potyczka w 2018 roku.

 

Wydaje się, że to lublinianki będą stawiane w roli faworytek do zwycięstwa. Ich sobotni rywal na trzynaście rozegranych spotkań w obecnym sezonie, tylko dwa razy schodził z parkietu w roli zwycięzcy. Ostatni raz miało to miejsce 8 listopada 2017 roku. Od tamtej pory zawodniczki z Rzeszowa zanotowały siedem kolejnych porażek z rzędu. Aktualnie ekipa rzeszowska zajmuje przedostatnie (dziesiąte) miejsce tabeli, czyli miejsce w strefie spadkowej. Do pozycji bezpiecznej siatkarki z Podkarpacia tracą cztery oczka, dlatego z pewnością będą starały się urywać punkty w każdym spotkaniu.

LUK AZS UMCS Lublin miał jednak udaną końcówkę pierwszej rundy, dlatego to zespół prowadzony przez trenera Rutkowskiego będzie faworytem. Na pięć ostatnich spotkań siatkarki z Lublina odniosły cztery zwycięstwa. Taka postawa sprawiła, że zawodniczki z Koziego Grodu z bilansem sześciu wygranych i siedmiu porażek, przed drugą częścią sezonu zajmują bezpieczną, szóstą pozycję w lidze. LUK zgromadził na swoim koncie 21 oczek.

- W naszym ostatnim spotkaniu z Rzeszowem, nie grała nasza pierwsza rozgrywająca, ale udało nam się wtedy wygrać. Najbliższy mecz też może być trudny, bo APPGO mimo odległego miejsca w tabeli jest silną ekipą. Ogólnie ta liga jest dosyć wyrównana. W ramach przygotowań do tej drugiej rundy zagraliśmy w turnieju towarzyskim, na którym wynik nie był najważniejszy. Drużyna została podzielona na dwa składy i zagrały dwa zespoły LUK AZS UMCS Lublin, dlatego ciężko w takiej sytuacji mówić o wyniku. Przed najbliższym spotkaniem mamy pewne problemy. Drobną kontuzję ma Dominika Wawerska, ale staramy się zrobić wszystko, żeby w sobotę wystąpiła - mówi szkoleniowiec LUK AZS UMCS Lublin, trener Jacek Rutkowski.

W pierwszym starciu obu ekip, które miało miejsce 21 października, lepsze były akademiczki z Lublina. Wtedy LUK AZS UMCS pokonał na wyjeździe APPGO 2-3.

Jak będzie tym razem, przekonamy się już niebawem. Początek pojedynku w sobotę (6 stycznia) o godzinie 17:00 w hali CKF przy ulicy Langiewicza.

 

fot. Michał Piłat

Autor: K.W.

Wspierają Nas