Lublin 700 lat Lublina UMCS
Powrotu nie będzie. Kontrakt nie wszedł w życie

Powrotu nie będzie. Kontrakt nie wszedł w życie

Dominika Owczarzak nie będzie jednak bronić barw Pszczółki Polski–Cukier AZS UMCS Lublin w sezonie 2018/2019. Zawodniczka nie przeszła wymaganych testów medycznych i jej kontrakt nie wszedł w życie.

 

Sytuacja ta z pewnością komplikuje plany treningowe trenera Wojciecha Szawarskiego przed startem nowych rozgrywek. Owczarzak miała występować na pozycji rozgrywającej. Zawodniczka grała w Lublinie w sezonach 2015/2016 i 2016/2017. Po nich przeniosła się do Krakowa, ale tam doznała poważnej kontuzji. Zerwane więzadła krzyżowe wykluczyły ją z gry do końca zmagań ligowych. W Pszczółce miała ponownie wrócić do dobrej dyspozycji.

Testy medyczne okazały się jednak zaporowe dla Dominiki Owczarzak. Rozgrywająca nie przeszła przedsezonowych testów medycznych, a to skutkowało tym, że jej kontrakt nie wszedł w życie.


Badania wykazały, że Dominika potrzebuje jeszcze trochę czasu, by wrócić do pełnej dyspozycji. Jesteśmy przekonani, że wkrótce zobaczymy ją na koszykarskich parkietach jeszcze silniejszą niż przed kontuzją. Jednocześnie dziękujemy za dwa sezony spędzone w Pszczółce Polski–Cukier AZS UMCS Lublin, w których sięgnęła z drużyną po pierwszy w historii Klubu Puchar Polski. W chwili obecnej rozpoczynamy poszukiwania zastępstwa za Dominikę. Chcemy zamknąć cały skład do końca sierpnia – brzmi komunikat Zarządu Klubu Uczelnianego AZS UMCS Lublin.

 

fot. Elbrus Studio

Wspierają Nas