Tym razem srebro. Akademicy drużynowym wicemistrzem Polski!

Lekkoatleci AZS UMCS Lublin wywalczyli tytuł drużynowych wicemistrzów Polski. Zawody odbyły się 1 sierpnia w Jeleniej Górze. Do zwycięzców (AZS-AWF Warszawa) lublinianie stracili zaledwie 0.5 punktu. Choć jeszcze przez ostatnią konkurencją (4x400 metrów mix) prowadzili sportowcy z Lubelszczyzny.

AZS UMCS Lublin pojechał na Dolny Śląsk jako obrońca tytuły wyalczonego w Inowrocławiu. Apetyty zatem musiałby być duże.

W imprezie wzięło udział siedem klubów. Każdy mógł wystawić w rozgrywanych konkurencjach po jednym przedstawicielu. Za wygraną na konto zespołu wędrowało osiem oczek. Kolejne miejsca były nagradzane po jednym oczku mniej. Zwycięstwa w szeregach akademików stały się udziałem Karoliny Kołeczek w biegu na 100 metrów przez płotki (12.91 sekundy), Pauliny Guby w pchnięciu Kulą (17.86 metra), Darii Zabawskiej w zmaganiach dyskobolek, Szymona Żywko na dystansie 1500 metrów (3:59.58 sekundy) oraz oszczepnika ‒ Szymona Chmielaka (82.28 metra). Tak swój występ komentowała w rozmowie z TVP Sport Daria Zabawska:

- Jestem zadowolona z regularności moich prób. Nie zdarzały się takie wpadki, jak choćby podczas Uniwersjady w Neapolu. Ten sezon zaczęłam mocno i mam nadzieję, że wrócę do takiego rzucania. Jestem na dobrej drodze. Teraz mocno trenujemy. Do Mistrzostw Świata zostały jeszcze dwa miesiące.

Na drugim pozycjach swoje zmagania ukończyli: Michał Kitliński w rywalizacji 800-metrowców (1:54.45 sekundy) oraz Michał Sierocki na 110 metrów przez płotki (13.88 sekundy). Szczególnie duże szanse na triumf miał ten pierwszy. Wygraną wyszarpał mu z rąk na ostatnich metrach Jakub Szkudlarek (RTS Łódź), który wyprzedził Kitlińskiego o zaledwie 0.06 sekundy.

Trzecie miejsca uprawniające do sześciu punktów zdobyli w biegu na 400 metrów Alicja Wrona (54.53 sekundy) wśród pań oraz Maciej Hołub wśród mężczyzn (47.60 sekundy). Taki sam wynik do dorobku zespołu dopisał Szymon Mazur w konkursie kulomiotów (17.90 metra) oraz sztafeta mieszana 4x400 metrów w zestawieniu (Cezary Mirosław, Alicja Wrona, Wiktoria Drozd, Andrzej Jaros) ‒ 3:26.66 sekundy.

Oprócz wyżej wymienionych skład srebrnej ekip uzupełnili: Małgorzata Kołdej, Angelika Mach, Natalia Pietruczuk, Paulina Ligarska, Michał Ławruszko, Michał Jabrzyński, Jakub HołubBartosz Leszczuk. Wszystkie wyniki TUTAJ. Łącznie AZS UMCS Lublin zdobył 113 punktów. Wygrał AZS-AWF Warszawa (113.5 punktu). Na najniższym stopniu podium staneli zawodnicy AZS-AWF Wrocław (110 punktów). Tabela TUTAJ.