X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Tym razem srebro. Akademicy drużynowym wicemistrzem Polski!

Tym razem srebro. Akademicy drużynowym wicemistrzem Polski!

Lekkoatleci AZS UMCS Lublin wywalczyli tytuł drużynowych wicemistrzów Polski. Zawody odbyły się 1 sierpnia w Jeleniej Górze. Do zwycięzców (AZS-AWF Warszawa) lublinianie stracili zaledwie 0.5 punktu. Choć jeszcze przez ostatnią konkurencją (4x400 metrów mix) prowadzili sportowcy z Lubelszczyzny.

 

AZS UMCS Lublin pojechał na Dolny Śląsk jako obrońca tytuły wyalczonego w Inowrocławiu. Apetyty zatem musiałby być duże.

W imprezie wzięło udział siedem klubów. Każdy mógł wystawić w rozgrywanych konkurencjach po jednym przedstawicielu. Za wygraną na konto zespołu wędrowało osiem oczek. Kolejne miejsca były nagradzane po jednym oczku mniej. Zwycięstwa w szeregach akademików stały się udziałem Karoliny Kołeczek w biegu na 100 metrów przez płotki (12.91 sekundy), Pauliny Guby w pchnięciu Kulą (17.86 metra), Darii Zabawskiej w zmaganiach dyskobolek, Szymona Żywko na dystansie 1500 metrów (3:59.58 sekundy) oraz oszczepnika ‒ Szymona Chmielaka (82.28 metra). Tak swój występ komentowała w rozmowie z TVP Sport Daria Zabawska:

- Jestem zadowolona z regularności moich prób. Nie zdarzały się takie wpadki, jak choćby podczas Uniwersjady w Neapolu. Ten sezon zaczęłam mocno i mam nadzieję, że wrócę do takiego rzucania. Jestem na dobrej drodze. Teraz mocno trenujemy. Do Mistrzostw Świata zostały jeszcze dwa miesiące.

Na drugim pozycjach swoje zmagania ukończyli: Michał Kitliński w rywalizacji 800-metrowców (1:54.45 sekundy) oraz Michał Sierocki na 110 metrów przez płotki (13.88 sekundy). Szczególnie duże szanse na triumf miał ten pierwszy. Wygraną wyszarpał mu z rąk na ostatnich metrach Jakub Szkudlarek (RTS Łódź), który wyprzedził Kitlińskiego o zaledwie 0.06 sekundy.

Trzecie miejsca uprawniające do sześciu punktów zdobyli w biegu na 400 metrów Alicja Wrona (54.53 sekundy) wśród pań oraz Maciej Hołub wśród mężczyzn (47.60 sekundy). Taki sam wynik do dorobku zespołu dopisał Szymon Mazur w konkursie kulomiotów (17.90 metra) oraz sztafeta mieszana 4x400 metrów w zestawieniu (Cezary Mirosław, Alicja Wrona, Wiktoria Drozd, Andrzej Jaros) ‒ 3:26.66 sekundy.

Oprócz wyżej wymienionych skład srebrnej ekip uzupełnili: Małgorzata Kołdej, Angelika Mach, Natalia Pietruczuk, Paulina Ligarska, Michał Ławruszko, Michał Jabrzyński, Jakub HołubBartosz Leszczuk. Wszystkie wyniki TUTAJ. Łącznie AZS UMCS Lublin zdobył 113 punktów. Wygrał AZS-AWF Warszawa (113.5 punktu). Na najniższym stopniu podium staneli zawodnicy AZS-AWF Wrocław (110 punktów). Tabela TUTAJ.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas