X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Drugi domowy mecz z rzędu

Drugi domowy mecz z rzędu

Już w najbliższą sobotę (21 października) Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin rozegra kolejny mecz w ramach rozgrywek Basket Ligi Kobiet. W szóstej kolejce do Lublina zawita KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec. Początek spotkania o godzinie 18:00 w hali MOSiR!

 

W minionej kolejce obie ekipy wygrały swoje mecze. Różnica polega na tym, że dla Sosnowca było to dopiero pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W pięciu dotychczasowych starciach ligowych, sobotnie rywalki Pszczółek nie zachwyciły. Przegrały cztery kolejne mecze. Przełamanie nastąpiło dopiero w miniony weekend - Zagłębie pokonało u siebie beniaminka z Poznania, który zbiera doświadczenia w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 

Energa Toruń - KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 77-58

KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 81-86

CCC Polkowice - KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 90-61

Basket 90 Gdynia - KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 85-68

KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Enea AZS Poznań 93-51

 

Najlepiej punktującą wśród koszykarek z Sosnowca jest Robyn Parks (77).

Wyniki uzyskiwane przez podopieczne trenera Mirosława Orczyka nie stawiają jego zespołu w roli faworytek przed tym starciem. Naturalnym wydaje się być fakt, że są nim Pszczółki, które po czterech meczach w lidze zgromadziły już siedem oczek, a na rozkładzie zespołów pokonanych mają już CCC Polkowice czy InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski. Każdy inny wynik niż ich zwycięstwo będzie sporą niespodzianką. Przeciwniczki z Sosnowca z pewnością jednak nie poddadzą się bez walki.

- Wydaje się, że będziemy faworytem tego spotkania - tym bardziej, że gramy u siebie. Na pewno będziemy chcieli to udowodnić i odnieść kolejne zwycięstwo, ale to na pewno nie będzie łatwy mecz. Sosnowiec gra coraz lepiej. Ostatnio wygrali dużą ilością punktów. Widać, że idą do przodu. To jest drużyna, która posiada kilka naprawdę dobrych indywidualności i z pewnością to nie będzie łatwe spotkanie - komentuje trener Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin, Wojciech Szawarski.

Czy lublinianki potwierdzą swoją wyższość na parkiecie, przekonamy się już w sobotę (21 października). Początek pojedynku o godzinie 18:00 w hali MOSiR.

 

fot: Michał Piłat

Autor: K.W.

Wspierają Nas