Dwa dni zmagań za nimi. W dorobku pięć medali!

Podczas trwających Głównych Mistrzostw Polski pływacy AZS UMCS Lublin stawali na podium już pięć razy! Aktualnie zajmują 5. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Po złoto już pierwszego dnia rywalizacji sięgnął najbardziej utytułowany wśród lublinian ‒ Konrad Czerniak. Na swoim koronnym dystansie 100 metrów motylkiem wygrał z czasem 52.36 sekundy. Za swoimi plecami zostawił Michała Poprawę, Michała Chudego, Jakuba Majerskiego czy Kacpra Majchrzaka. Jak na razie jest to jedyne złoto zielono-białych w rywalizacji seniorów.

Srebra do dorobku akademików dorzucili Paula Żukowska oraz Jan Hołub. Pierwsza wywalczyła je w konkurencji 400 metrów stylem zmiennym. Z czasem 4:48.63 sekundy uległa tylko Aleksandrze Knop (UKS 190 Łódź) ‒ 4:47.35 sekundy. Jako trzecia do mety dopłynęła Kinga Paradowska, reprezentująca MUKS “Piętnastkę”. Miejsca tuż za podium zajęły dwie lublinianki ‒ Julia Adamczyk i Wiktoria Samuła. Jan Hołub natomiast sięgnął po wicemistrzostwo kraju na dystansie 200 metrów dowolnym. Czwartkowe popołudnie było dla niego bardzo udane. Zawodnik, który zazwyczaj lepiej radził sobie na krótszych dystansach, ostatnimi czasy pokazuje, że i te dłuższe nie stanowią dla niego problemu. Przegrał tylko z Kacprem Majchrzakiem, który był bezkonkurencyjny. 2. miejsce jest dla Hołuba świetnym wynikiem, a jednocześnie nadzieją na start podczas MŚ w sztafecie. Wynik z Olsztyna sprawia, że jest poważnym kandydatem do składu Polski w wyścigu drużynowym w Gwangju.

Medale brązowe stały się udziałem sztafet: mieszanej oraz kobiecej. Szczególnie zaciętą walkę oglądaliśmy w wykonaniu tej pierwszej (4x100 zmiennym). Drużyna w składzie: Daniela Georges, Tomasz Bocheń, Wiktoria Samuła i Jan Hołub wygrała brąz z UKS G-8 Bielany Warszawa o 0.39 sekundy. Również na najniższym stopniu podium zmagania zakończyła ekipa składająca się z: Danieli Georges, Wiktoria Czarnecka, Pauli Żukowskiej oraz Zuzanny Rabiniak. Zawodniczki były trzecie w konkurencji 4x100 dowolnym.

W kategorii Młodzieżowców reprezentanci AZS UMCS Lublin zdobyli już 11 krążków i prowadzą w klasyfikacji medalowej!