Dwa złota dla UMCS! Tym razem żeglarstwo i piłka nożna kobiet

W niedzielę o medale Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego rywalizowali żeglarze oraz piłkarki nożne. W obu dyscyplinach najlepsi okazali się reprezentanci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Zmagania regat żeglarskich odbyły się nad Zalewem Zemborzyckim. Udział w nich wzięły cztery ekipy. Barw UMCS-u broniła załoga w składzie: Filip Świętoń (sternik), Maria Gajewska (członek załogi), Filip Zalewski (członek załogi). I to właśnie ona okazała się zdecydowanie najlepsza podczas niedzielnych zawodów. Drużyna wygrała pięć z sześciu wyścigów, w jakich wystartowała. Najgorszy wynik każdego teamu (w przypadku UMCS-u jedno 2.miejsce) nie był wliczany do klasyfikacji, zatem w niej został uwzględniony komplet zwycięstw! Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej zdobył tytuł bez cienia wątpliwości. Na kolejnych stopniach podium stanęli zawodnicy Politechniki Lubelskiej (Marcin Borowiec, Klaudia Romanek, Mateusz Jędrys) oraz drużyna startująca pod sztandarem Akademickiego Związku Sportowego (Milena Leziak, Anna Masajada, Piotr Wójcik). Komplet wyników dostępny TUTAJ.

Także w niedzielę poznaliśmy rozstrzygnięcia w piłce nożnej kobiet. Do rywalizacji na obiektach Centrum Sportowego Politechniki Lubelskiej zgłoszone zostały trzy zespoły: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskie, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Przyrodniczy. Zawodniczki tego ostatniego nie skompletowały jednak całego składu, przez co za rywalkom przyznane zostały walkowery (3-0). O mistrzostwie decydował zatem mecz bezpośredni pomiędzy pozostałymi dwiema uczelniami. W nim o klasę lepsza była drużyna UMCS-u, która pokonała Politechnikę aż 12-0! Pięć goli w tym starciu na swoim koncie zapisała Wiktoria Dymowska, a jedno trafienie mniej ‒ Urszula Wasil. Komunikat zawodów TUTAJ.

UMCS: Marta Gil, Urszula Wasil (4), Wiktoria Dymowska (5), Natalia Pielecka, Anna Jędrzejewska, Julia Odolińska, Paulina Hawryluk.

fot. AZS Lublin