Lublin 700 lat Lublina UMCS
Dobry występ na MP Młodzików

Dobry występ na MP Młodzików

Dwa medale zdobyli zawodnicy KU AZS UMCS Lublin na PZLA Mistrzostwach Polski Młodzików w Białej Podlaskiej. Zawody odbyły się w dniach 23-24 września.

 

W zmaganiach wzięło udział sześcioro naszych reprezentantów. Dwoje spośród nich stanęło na podium zawodów. Złoto w biegu na 200 metrów przez płotki zdobyła Anna Stąsik. Czas, jaki uzyskała (29.29 sekundy) jest jej najlepszym rezultatem w karierze. Zawodniczce KU AZS UMCS Lublin niewiele także zabrakło, aby stanąć na podium na dystansie 80 metrów przez płotki. 0.08 sekundy - to strata do trzeciej na mecie Moniki Romaszko z Agrosu Zamość. Anna Stąsik tę rywalizację ukończyła na czwartej lokacie. Do miejsca premiowanego medalem nic nie zabrakło skoczkowi wzwyz - Jakubowi Hołubowi. Pokonanie wysokości 1.89 metra dało tego dnia srebrny medal. W memoriale wystąpili jeszcze: Tomasz Klocek, który w biegu na 400 metrów poprawił swój rekord życiowy, Martyna Bugała, która także pobiegła “życiówkę” na 1000 metrów, Weronika Taracha startująca na dystansie 400 metrów oraz Kinga Sajna (skok w dal).

- Zawodnicy zaprezentowali się dobrze. Były dwa medale - już po pierwszym dniu rywalizacji i wtedy prowadziliśmy nawet w klasyfikacji medalowej. Po drugim dniu jednak wypadliśmy z pierwszej trójki tego zestawienia. Te zawody odbywają się co roku i jeśli zdobywamy 2-3 medale, to jest już dobry wynik. Mamy perpektywiczną młodzież - mówi trener, Piotr Kitliński.

Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego to prestiżowa impreza, w której co roku biorą udział najzdolniejsi polscy sportowcy młodego pokolenia. Rywalizacja toczy się zatem na najwyższym poziomie. W tegorocznej edycji o medale walczyli lekkoatleci urodzeni w latach 2002-2003, którzy są zwycięzcami poszczególnych konkurencji podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski U-16.

 

Autor: K.W.

Wspierają Nas