Dwa razy na podium ostatniego dnia zawodów. GMP zakończone

Podczas niedzielnej rywalizacji w Olsztynie pływacy AZS UMCS Lublin wywalczyli dwa krążki. Łącznie w całej imprezie zdobyli ich 12. W klasyfikacji medalowej znaleźli się na 5. miejscu (3 złota, 4 srebra, 5 brązów).

Ostatniego dnia zmagań na najniższym stopniu podium stawały zawodniczki specjalizujące się w stylu zmiennym. Najpierw brąz na dystansie 200 metrów wywalczyła Paula Żukowska (2:18.69 sekundy), a po niej również na 3. miejscu zawody zakończyła sztafeta 4x100 metrów w składzie: Daniela Georges, Katarzyna Kołodziej, Wiktoria Samuła, Wiktoria Czarnecka.

Dla Wiktorii Samuły był to trzeci medal podczas imprezy, dla Pauli Żukowskiej czwarty, natomiast dla Danieli Georges piąty. To właśnie ona sięgnęła po największą ilość krążków z ekipy lubelskiej. Wśród panów cztery medale zdobył Jan Hołub.

Najbardziej efektywne były jednak starty Konrad Czerniaka, który wywalczył dwa złota i jedno srebro. Oprócz tego w piątkowym wyścigu na 50 metrów motylkiem uzyskał minimum na lipcowe Mistrzostwa Świata w Gwangju!

W kategorii Młodzieżowców AZS UMCS Lublin był bez wątpienia najlepszym zespołem w kraju! Zielono-biali wywalczyli 22 medale (7 złotych, 7 srebrnych, 8 brązowych) i pewnie wygrali klasyfikację drużynową!

Sprawozdanie ze środy i czwartku TUTAJ, a z piątku i soboty TUTAJ.