X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Po raz pierwszy na Globusie

Po raz pierwszy na Globusie

W tym sezonie w hali Globus nasi futsaliści jeszcze nie grali. Przed nimi zatem pewnego rodzaju inauguracja. W sobotę (4 listopada) podopieczni trenera Artura Gadzickiego podejmą sąsiada z ligowej tabeli - Berland Komprachcice.

 

Nadzieje na zwycięstwo są - i to nie małe. Wszyscy doskonale pamiętamy początek rozgrywek. Nie ma co ukrywać, że to był dosyć ciężki początek dla akademików. Swoje pierwsze punkty w sezonie zdobyli dopiero w czwartej serii gier, pokonując u siebie FC Remedium Hybryd Novitech Pyskowice 2-0. Kolejne spotkania były już tylko lepsze: wysoka wygrana z Heiro Rzeszów (1-8) oraz minimalna porażka z zespołem z czołówki tabeli, GSF Gliwice (3-4) pokazały, że drużyna idzie we właściwym kierunku.

Komprachcice mogą poszczycić się nieco okazalszym dorobkiem punktowym. Trzy wygrane i tyle samo przegranych sprawiają, że z dziewięcioma oczkami na koncie znajdują sią na siódmym miejscu w lidze, tuż przed ósmym AZS-em, który zgromadził ich sześć. Nasz najbliższy rywal jednak podobnie jak my, aktualnie znajduje się na fali wznoszącej. W swoich ostatnich trzech meczach za każdym razem wygrywał.

Sezon rozkręcił się na dobre, a drużyny powoli wchodzą na swój optymalny poziom. Spotkanie zatem zapowiada się niezwykle emocjonująco. Czy “Dzikom” uda się przywitać z halą Globus zdobywając komplet punktów? Tego dowiemy się już w sobotę. Początek widowiska o godzinie 18:00.

 

fot: Michał Piłat

Autor: K.W.

Wspierają Nas