Lublin 700 lat Lublina UMCS
Dziki znowu powalczą u siebie

Dziki znowu powalczą u siebie

Niedzielny wieczór będzie stał pod znakiem meczu futsalistów. W czternastej serii gier 1. Ligi Futsalu Mężczyzn KU AZS UMCS Lublin zmierzy się na własnym terenie z KS Gredar Futsal Team Brzeg.

 

Zespół z Brzegu zajmuje ósme miejsce z dorobkiem 18 punktów, czyli tuż za zespołem z Lubelszczyzny. Do akademików tracą zaledwie jedno oczko. Gredar zaczął nową rundę jednak niezbyt udanie. W pierwszym spotkaniu przeciwko FC Remedium Hybryd Novitech Pyskowice przegrali bowiem 8-4. Tydzień później zdołali jednak zwycięstwo, nad Heiro Rzeszów (8-4), które z pewnością nieco podbudowało nastroje w zespole. Wyróżniającymi postaciami w drużynie niedzielnych rywali są też Mateusz Fabiszewski oraz Marcin Zajączkowski, którzy w dotychczasowych rozgrywkach ligowych zapisali na swoich kontach odpowiednio dziesięć i dziewięć bramek.

Zespół z Lublina również będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Chyba wszyscy mają w pamięci pełen emocji mecz w 1/16 finału Pucharu Polski przeciwko ekstraklasowemu MKF Solne Miasto Wieliczka zakończony po dogrywce zwycięstwem Dzików 8-7. Mimo że Lublin na parkietach ligowych nie wygrał jeszcze w nowym roku, to wydaje się, że to gospodarze będą faworytem do zwycięstwa. Porażka z Odrą Opole (1-4) oraz wyjazdowy remis z Gwiazdą Ruda Śląska z pewnością nie są jeszcze powodem, aby bać się o wyniki zespołu z Lublina.

Pierwszy mecz pomiędzy obiema drużynami padł łupem drużyny z Brzegu 9-4. Podopieczni trenera Artura Gadzickiego będą zatem teraz chcieli się za tamten rezultat zrewanżować.

Czy ta sztuka im się uda? Odpowiedź na to pytanie już w niedzielę 4 lutego o godzinie 18:30 w Hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Paulina Ziemiańska

Wspierają Nas