Lublin 700 lat Lublina UMCS
Wykonać pierwszy krok

Wykonać pierwszy krok

Już w najbliższą niedzielę (12 listopada) w Centrum Sportowym Politechniki Lubelskiej przy ulicy Nadbystrzyckiej 36B odbędzie się turniej eliminacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U-20. Awans do finałów wywalczą dwie ekipy. W nich - rok temu, drużyna AZS UMCS Lublin wywalczyła srebrne medale.

 

Zajęcie miejsca na drugim stopniu podium podczas MMP było ogromnym sukcesem lubelskiego futsalu. Nigdy przedtem żadna drużyna z naszego województwa nie osiągnęła takiego wyniku w tych zmaganiach.

Porównując drużynę do tej z ubiegłego sezonu, łatwo można zauważyć, że skład jest praktycznie ten sam - zawodnikom przybyło jedynie lat i doświadczenia. To z pewnością jest ogromnym atutem “Dzików”, które w tym roku również będą chciały dobrze się zaprezentować.

Najpierw jednak trzeba przejść przez eliminacje, które już w niedzielę. Na parkiecie w hali przy ulicy Nadbystrzyckiej 36B obejrzymy cztery zespoły. Oprócz gospodarzy turnieju - AZS-u UMCS Lublin wystąpią także: Futsal Team Przeworsk, Elmar Jędrzejów oraz AZS UW Warszawa. Zmagania zostaną rozegrane systemem “każdy z każdym”, a więc będziemy mogli zobaczyć sześć meczów. Przepustkę do finałów zdobędą dwie drużyny.

- Nigdy nie graliśmy z Przeworskiem i Jędrzejowem, ale są to zespoły, które coś znaczą na futsalowej mapie Polski. Spotkania z nimi na pewno nie będą łatwe. Jest jeszcze ciężka do ogrania ekipa z Warszawy.Nie chcę zatem teraz mówić o oczekiwaniach względem wyniku na tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, bo przed nami eliminacje i na nich się przede wszystkim skupiamy. W przypadku awansu, będziemy myśleć o turnieju finałowym. Jeśli chodzi o nasz skład, to w zasadzie niewiele różni się od tego z zeszłego roku. Doszło kilku chłopaków, którzy trenują z pierwszym zespołem. Nie będę mógł natomiast skorzystać z Marcina Kozieła - mówi szkoleniowiec AZS UMCS Lublin, Artur Gadzicki.

Inauguracyjne spotkanie zaplanowane zostało na godzinę 10:00. W meczu otwarcia AZS UMCS Lublin zmierzy się z ekipą Futsal Team Przeworsk.

Organizatorem imprezy jest KU AZS UMCS Lublin.

 

W całym kraju zostanie rozegranych siedem turniejów eliminacyjnych, z których przepustkę do finałów uzyska czternaście drużyn. Oprócz nich pewne występu w finałach są ekipy Rekordu Bielsko Biała (obrońca tytułu) oraz Hurtapu Łęczyca (gospodarz turnieju finałowego).

 

fot: Michał Piłat

Autor: K.W.

Wspierają Nas